Od piątku możemy cieszyć się debiutanckim albumem Yebby „Down”. Przygotowując się do premiery, artystka dała wyjątkowy występ w ramach serii Tiny Desk. Zawiera on cztery utwory z albumu – „Stand”, „Distance”, „All I Ever Wanted” i „How Many Years”. U boku Yebby wystąpili James Francies (kierownik muzyczny/klawisze), Burniss Travis (bas), Stro Elliot (perkusja) i Charles Myers (gitara). Wokale w tle zapewnili Niya Norwood, Schadrack Pierre i Brandon Pain, a smyczkach zagrały Marta Bagratuni, Francesca Dardani, Sulamit Gorski i Nicole Wright.


26-letnia piosenkarka soul, autorka tekstów i aranżerka dorastała śpiewając i słuchając muzyki gospel, a także aranżując i kierując chórami w rodzinnym mieście West Memphis w stanie Arkansas. W 2016wydała swój przełomowy teledysk do „My Mind”. Niedługo potem podzieliła się singlem „Evergreen”, który od razu urzekł rzeszę fanów, co doprowadziło do fali wsparcia i współprac, w tym występu z PJ Mortonem w 2019 roku w „How Deep is Your Love”. Współpraca zaowocowała jej pierwszą nagrodą Grammy za „Najlepsze tradycyjne wykonanie R&B” (Best Traditional R&B Performance).

Yebba była współpracowniczką wielu talentów muzycznych. Występowała i pracowała z A Tribe Called Quest („Melatonin”), Stormzym („Heavy is The Head”), Edem Sheeranem („Best Part of Me”), The Robert Glasper Experience („Fuck Yo Feelings”), Mumford and Sons („Beloved”), Samem Smithem („No Peace”) czy Chance The Rapper („Same Drugs”). Była także główną wokalistką w trzech utworach z najnowszego albumu studyjnego Marka Ronsona „Late Night Feelings” („Don’t Leave Me Lonely”, „Knock Knock Knock” i „When U Went Away”). Na początku tego roku połączyła siły z Lucky Daye („How Much Can a Heart Take”).