Example wypuszcza singiel „Every Single Time” i zapowiada nowy album! Autor wielu hymnicznych przebojów, w tym „Show Me How To Love” (ft. Hayla) współpracował m.in. z Calvinem Harrisem, Pet Shop Boys czy Faithless. Brytyjczyk ceniony jest za niezwykle efektowne połączenie popu, grime’u oraz r’n’b. Singiel „Every Single Time” otwiera nowy rozdział w jego karierze. Piosenka z udziałem  australijskich producentów What So Not oraz wokalistki Lucy Lucy to pierwszy przedsmak nadchodzącej płyty Example’a. 

„Every Single Time” to utwór, który już przy pierwszym odsłuchu brzmi znajomo i budzi silne emocje, a charakterystyczny wokal Brytyjczyka i efektowna produkcja wywołują euforyczne odczucia.

Fani mówią mi: „twoja piosenka przypomina mi o moim pierwszym razie”, albo „przy tym kawałku wypiłem pierwszego drinka” lub „ słuchając tego utworu pocałowałem moją żonę.” To skłoniło mnie do zastanowienia się nad koncepcją tego, co piosenki znaczą dla ludzi” – tłumaczy Example.


W życiu samego autora w ciągu ostatniej dekady zmieniło się sporo: ożenił się, został ojcem i przeprowadził do Australii. Nowe nagrania to podsumowanie jego bogatej muzycznej kariery, ale też owoc tej przemiany.Przypomnijmy, że Example to jeden z najbardziej utytułowanych angielskich  twórców: polscy fani pokochali go m.in za piosenkę „Show Me How To Love”, w której wspierała go Hayla, na Wyspach jego single i albumy pokrywały się platyną, a krążek „Playing In The Shadows”, dotarł na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów. W ubiegłych latach był gwiazdą takich imprez jak Stereosonic u boku Avicii’ego i Calvina Harrisa  czy Parklife. Otwierał też koncert Drake’a na ostatnim Future Music Festival. W tym roku był jedną z gwiazd Creamfields, wystąpił też na Sundown Festival.