Daily Telegraph zauważył, że takiego głosu „nie było od czasów Amy Winehouse”, a jej debiutancki krążek „uczyni ją gwiazdą”. My mamy jednak inne zdanie. Yebbie bliżej do Adele niż Amy, co nie zmienia faktu, że dzięki debiutanckiej płycie może zostać gwiazdą. Zdobywczyni nagrody Grammy, piosenkarka, autorka tekstów i producentka Yebba zaprasza dziś do swojego świata na albumie „Dawn”!

Tytuł albumu Dawn ma podwójne znaczenie – Dawn to imię matki Yebby, którą artystka straciła w wyniku samobójstwa. „Dawn” odnosi się również do pierwszego przebłysku światła na niebie po ciemności nocy, oferując promienne poczucie niekończących się możliwości na jej debiutanckim albumie. Producentem albumu jest Mark Ronson, zdobywca nagrody Grammy, Oscara i Złotego Globa. Do kluczowych współpracowników należą także (między innymi) Questlove, The Roots, A$AP Rocky, KAYTRANADA, Pino Palladino, Smino, James Francies i Smokey Hormel. Płyta została nagrana w nowojorskim Electric Lady Studios.

Według dyrektora kreatywnego Apple Music, Zane’a Lowe’a, „Dawn” jest „od początku do końca niesamowitym dziełem i będzie jednym z tych albumów, które podróżują z tobą przez resztę twojego życia”.

Jej ostatni singiel „Boomerang” został napisany przez Yebbę z Tommym Brenneckiem (Sharon Jones & The Dap-Kings, Mark Ronson, Panic! At The Disco) i Ilsey Juber (Miley Cyrus, Mark Ronson, Lykke Li) oraz wyprodukowany przez Brennecka i Ronsona. Teledysk do „Boomerang” wyreżyserował wielokrotnie nagradzany fotograf i reżyser Francesco Carrozini (Jay-Z/Beyoncé/Lenny Kravitz), który współpracował z artystką także nad „October Sky (Live)” i „Louie Bag”.


26-letnia piosenkarka soul, autorka tekstów i aranżerka dorastała śpiewając i słuchając muzyki gospel, a także aranżując i kierując chórami w rodzinnym mieście West Memphis w stanie Arkansas. W 2016wydała swój przełomowy teledysk do „My Mind”. Niedługo potem podzieliła się singlem „Evergreen”, który od razu urzekł rzeszę fanów, co doprowadziło do fali wsparcia i współprac, w tym występu z PJ Mortonem w 2019 roku w „How Deep is Your Love”. Współpraca zaowocowała jej pierwszą nagrodą Grammy za „Najlepsze tradycyjne wykonanie R&B” (Best Traditional R&B Performance).

Yebba była współpracowniczką wielu talentów muzycznych. Występowała i pracowała z A Tribe Called Quest („Melatonin”), Stormzym („Heavy is The Head”), Edem Sheeranem („Best Part of Me”), The Robert Glasper Experience („Fuck Yo Feelings”), Mumford and Sons („Beloved”), Samem Smithem („No Peace”) czy Chance The Rapper („Same Drugs”). Była także główną wokalistką w trzech utworach z najnowszego albumu studyjnego Marka Ronsona „Late Night Feelings” („Don’t Leave Me Lonely”, „Knock Knock Knock” i „When U Went Away”). Na początku tego roku połączyła siły z Lucky Daye („How Much Can a Heart Take”).