Ricci Weekender Festival to efekt współpracy Mercati Generali, klubu założonego w Katanii od 1998 roku, Eda Wilsona, właściciela londyńskiej restauracji Brawn oraz Gillesa Petersona, uznanego DJ’a i prezentera radiowego BBC Radio 6 i Worldwide FM oraz właściciela Brownswood Recordings.

W 2018 roku miłość do dobrej muzyki, jedzenia i wina połączyła ich, by założyć Ricci Weekender – festiwal obejmujący kulturalne rozkosze Sycylii z delikatnym, międzynarodowym akcentem.

Od pierwszej edycji Ricci Weekender gościł wielu wybitnych artystów ze sceny jazzowej i muzyki eksperymentalnej, takich jak Floating Points, Kokoroko, Motor City Drum Ensemble i Nu Guinea (obecnie Nu Genea), animując piękne miejsca Katanii, takie jak Palazzo Platamone czy Radicepura. Niestety edycja 2020 nie odbyła się ze względu na pandemiczne ograniczenia Covid-19.

W tym roku Ricci Weekender pracuje nad zapewnieniem najlepszych doświadczeń dla swojej publiczności. Podczas tegorocznej edycji Ricci Weekender wystąpią m.in.: James Senese Napoli Centrale, Ashley Henry, Emma-Jean Thackray, Floating Points, Gilles Peterson, Coco Maria, La Niña, Khalab, One Man Computer Club, Galathea, Cratere Centrale. O najwyższe doświadczenia smakowe zadbają: Corrado Assenza, Ed Wilson, Sandro Dibella.

Zobacz pełny program festiwalu

Miejsca, w których odbywa się festiwal

Ricci Weekender jest wyjątkowym festiwalem m.in. ze względu na miejsca, w których się odbywa. Tegoroczna edycja Ricci Weekender odbywa się w kilku urokliwych lokalizacjach w okolicy Katanii:

Radicepura 
Położona między Etną a Morzem Jońskim Radicepura jest jednym z najbardziej fascynujących ogrodów na świecie. Ambitny projekt, który umiejscawia doskonałość ogrodniczą w centrum Morza Śródziemnego. Ponad 5 hektarów i ponad 3000 gatunków roślin: krzewy, kwiaty, drzewa, palmy, rośliny lecznicze i aromatyczne, które tworzą prawdziwe żywe archiwum doświadczeń i szkoleń. W tej wspaniałej scenerii co dwa lata odbywa się Radicepura Garden Festival, międzynarodowa impreza poświęcona projektowaniu i architekturze ogrodów.

Castiglione di Sicilia
Dawniej zdominowane przez Greków, Arabów i Normanów Castiglione di Sicilia jest doskonałym reprezentantem wielokulturowej historii i architektury Sycylii. Charakterystyczne średniowieczne miasteczko zanurzone między Etną a Alcantarą. “Magiczne miejsce, które obdarowuje każdego zapierającymi dech w piersiach krajobrazami gajów cytrusowych, starożytnej lawy i winnic.” Castiglione di Sicilia jest również nazywane „Miastem wina” ze względu na swoją starożytną tradycję produkcji wina. To właśnie tutaj ma swoją siedzibę Enoteca Regionale Siciliana.

Mercati Generali
Położona w zielonej scenerii Contrada Jungetto była kiedyś winnicą z kamieniem młyńskim. Mercati Generai, działając od 1998 roku, zawsze wnosiło doskonałość do muzyki włoskiej i międzynarodowej, stając się jednym z głównych aktorów europejskiej promocji muzyki. Miejsce bardzo dobrze znana na lokalnych i międzynarodowych scenach muzycznych.

Więcej o festiwalu przeczytasz na www.ricciweekender.com

Jesteśmy na Sycylii by sprawdzić dla Was ten urokliwy festiwal!

Obserwujcie nasz instagram by zobaczyć najlepsze highlighty z festiwalu! Pełna relacja z festiwalu już wkrótce na naszej stronie.