Metallica udostępniła kolejny utwór z nadchodzącej kompilacji „The Metallica Blacklist”. Tym razem gościnnie wystąpił saksofonista jazzowy Kamasi Washington, którego cover „My Friend Of Misery” możecie już sprawdzić.

Ta wersja „My Friend Of Misery” to zupełnie nowe i odmienne, studyjne nagranie piosenki, którą Washington zagrał w zeszłym miesiącu na Hollywood Bowl – w tym konkretnym programie gościnnie pojawił się niespodziewany występ gwiazd Metallici, Kirka Hammetta i Roberta Trujillo.


Jest to najnowszy cover „The Metallica Blacklist”, na którym znajdzie się 53 różnych artystów wykonujących utwory z „Black Album”, a ukaże się on 10 września nakładem Blackened Recordings. Wcześniej udostępnione utwory z „The Metallica Blacklist” obejmują covery między innymi Phoebe Bridgers, Weezer i St. Vincent. W zeszłym tygodniu udostępniono cover IDLES „The God That Failed”.

Metallica w tym roku obchodzi 30. rocznicę ich piątego albumu zatytułowanego „The Black Album”. Wydawnictwo to jest jedną z najbardziej udanych komercyjnie i chwalonych przez krytyków płyt wszech czasów. Jego wydanie z 1991 roku nie tylko dało Metallice swój pierwszy album na pierwszym miejscu w co najmniej 10 krajach, w tym 4-tygodnie na pierwszym miejscu w Stanach Zjednoczonych, ale również serię singli – „Enter Sandman”, „The Unforgiven”, „Nothing Else Matters”, „Wherever I May Roam” i „Sad But True” – które podsyciły drogę zespołu do roli głównej gwiazdy na stadionach, a radio i MTV zdominowały na długie lata.