Robert Cichy, dwukrotny laureat Fryderyka w kategorii album roku blues (za wydany rok temu album “Dirty Sun”, a także za album “Smack” wydany w 2018 roku), znany również jako wszechstronny gitarzysta współpracujący z czołowymi artystami sceny polskiej, zapowiada wydawnictwo z remiksami, na którym znajdą się także zupełnie nowe utwory utrzymane w klimacie elektronicznym. Ten zupełnie inny muzyczny rozdział w solowej twórczości Roberta Cichego, kojarzonego głównie z brzmieniem instrumentów strunowych podyktowany został chęcią zrobienia czegoś nowego i po prostu posłuchania nowych wersji części dotychczasowych utworów artysty.

Pierwszym krokiem zapowiadającym nowe wydawnictwo był ogłoszony wraz z platformą 2track konkurs na rework utworu “Seize the day”, do którego zgłosiło się kilkudziesięciu młodych twórców. W lipcu ogłoszono zwycięzcę, który także znajdzie się na nowej płycie Cichego, a obecnie Robert prezentuje singiel i teledysk do utworu “Android” w remiksie No Echoes, producenta współpracującego na co dzień z Mery Spolsky.

Jak mówi Robert Cichy:

“Android” to utwór, który opowiada o tym w jakim jesteśmy punkcie na planecie jako ludzie. Widzę to dość smutno. Wszechobecny plastik, sytuacja wielu gatunków zwierząt, nadmierny konsumpcjonizm…

Również ja jako użytkownik wielu cywilizacyjnych dóbr, przyczyniam się do tego. Chciałem to również zaznaczyć w teledysku, który jest gorzką pocztówką z wakacji…Pijąc drinka pod palmą w urokliwym miejscu, którego prawda jest zupełnie inna niż zdjęcia z instagrama, warto się zastanowić nad tym co można zmienić, z czego zrezygnować. 

Mając na uwadze powyższą wypowiedź, Robert odsyła na strony www.zero-waste.pl i www.kaucyjny.pl oraz zaprasza do obejrzenia teledysku.


Nowy album Roberta Cichego ukaże się jeszcze w tym roku, a kolejne odsłony wydawnictwa będą przedstawiane sukcesywnie. Warto wspomnieć, że przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, udzielił się na blisko 70 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.