Światowej sławy francuska wokalistka Zaz prezentuje nowy singiel “Imagine”. Utwór jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu artystki “Isa”, który ukaże się 22 października.

Trzy lata po wydaniu platynowego albumu “Effet Miroir”, Zaz zapowiada swój piąty album, nad którym zaczęła pracować wiosną 2020 roku podczas lockdownu.

– Potrzebowałam wówczas spokoju, potrzebowałam się niemal wycofać – mówi artystka, która sprzedała 4 miliony płyt na całym świecie odkąd zachwyciła publiczność w 2010 roku swym pierwszym albumem i hitem “Je veux”. – Było to zupełne przeciwieństwo tego, co robiłam przez ostatnie 10 lat, co należy uznać za paradoks.

Po szalonej dekadzie wyprzedanych koncertów, nagród i prestiżowych kooperacji (Quincy Jones, Charles Aznavour, Kelly Clarkson), Zaz postanowiła nieco zmienić optykę.

– To utwór dedykowany komuś wyjątkowemu, ale także wszystkim ludziom, których kocham i z którymi dzielę ten sam cel: tworzenie dobrych rzeczy. Tworzenie społeczeństwa, które ma sens – to, coś do czego powinniśmy dążyć – mówi.


Nad nadchodzącym albumem Zaz pracowała z holenderskim producentem Reynem. Ten pianista i kompozytor muzyki filmowej zaprosił wokalistkę do swego studia, które powstało w dawnej kaplicy. Zaz nagrała też kilka piosenek w swoim domu oraz w studiach w Brukseli i Prowansji.