Po dwuletniej przerwie, w pandemicznej rzeczywistości udało się zorganizować największy festiwal w Polsce w tym roku i jedno z nielicznych wydarzeń tego typu w Europie. Przez cztery dni festiwalu, przyświecała niewątpliwie magiczna atmosfera. Zapewnili ją jego uczestnicy, ale i artyści, którzy podkreślali jak bardzo są szczęśliwi, że w końcu mogą zagrać na żywo dla swoich fanów.

Drugi dzień Fest Festivalu rozpoczęliśmy wspólnie z Kwiatek Jabłoni. Rodzeństwo, które ma znakomity kontakt z publicznością wykonało utwory ze swoich dwóch płyt. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i komentarzy ze sceny, na tematy związane z Polską.

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 25 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu „jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność – dowodem na to jest, m.in. koncert na głównej scenie Festa.


Princess Nokia… totalne zaskoczenie! Nie spodziewałem się po tym koncercie takiej energii, dosłownie roznieśli namiot Tent. Princess Nokia to projekt współtworzony przez Destiny Ortiz i Christophera Lare’a. Dwójka artystów postawiła sobie za cel eksplorowanie nowych rejonów współczesnej muzyki czerpiącej z kultury rave, drum’n’basu i wszystkiego tego, co dzieje się w undergroundowym środowisku Nowego Jorku i UK.


Drugi dzień Fest Festivalu zamknęliśmy z Bass Astral x Igo. Chłopaki zagrali nie tylko dobrze znane utwory ale również coś nowego. Zaprezentowali utwór, który wykorzystany będzie przez Netflixa, prócz tego mogliśmy usłyszeć utwory z nadchodzącego albumu „Satellite”.

Duet Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, dlatego wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą.