W sklepach i serwisach cyfrowych pojawił się najnowszy album Lorde„Solar Power”. Na krążku wyprodukowanym przez Jacka Antonoffa (z którym artystka pracowała nad bestsellerową płytą „Melodrama”) znalazło się 12 utworów. W dniu premiery płyty Lorde wystąpi w ramach „GMA” Summer Concert Series z pierwszym od niemal dwóch lat koncertem w Central Parku. Od 23 sierpnia artystka rozpocznie tygodniową rezydencję w programie The Late Late Show with James Corden, który powraca na antenę po wakacyjnej przerwie.

Lorde mówi:

– Mój nowy album jest celebracją naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz. W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się. Album jest efektem tego podejścia.

Aby odpowiednio uczcić świat natury, Lorde postanowiła po raz pierwszy w historii wydać album w formacie discless. Wyprodukowany z poszanowaniem środowiska Music Box będzie alternatywą dla klasycznej płyty CD. Innowacyjny format będzie zawierał dodatkowe materiały graficzne, odręczne notki, ekskluzywne zdjęcia i kod do pobrania cyfrowej wersji albumu. Kod zapewni słuchaczom dostęp do albumu w najwyższej jakości, dwóch utworów bonusowych oraz dodatkowych niespodzianek.

– Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu– wyjaśnia Lorde.