Amy Winehouse zostawiła mocny ślad zarówno w przemyśle muzycznym, jak i popkulturze swoim uduchowionym głosem i odważną estetyką inspirowaną latami ’60. W książce “Amy Winehouse: Beyond Black” zawarte są historie i anegdoty z szerokiego grona ludzi związanych z Amy, specjalnie zamówione zdjęcia pamiątkowe, stylizacje i zestawy ubrań, rzeczy i teksty Amy oraz wcześniej niewidziane archiwalne zdjęcia. Wydawnictwo to przedstawia intymny portret, który celebruje twórczą spuściznę Amy. Przeplatają się one z osobistymi refleksjami na temat życia i pracy artystki, które dostarczone zostały przez jej przyjaciół, kolegów i fanów. Należą do nich Ronnie Spector, Vivienne Westwood, Bryan Adams, Little Simz, Carl Barat, bliska przyjaciółka Catriona Gourlay, Douglas Charles-Ridler (właściciel Hawley Arms), tatuażysta Henry Hate, chrześniaczka Dionne Broomfield i DJ Bioux.

Każdy z nich ma osobistą historię, którą zechciał się podzielić, a to wszystko razem tworzy złożony obraz podziwianej, ale niespokojnej gwiazdy. Zastępca redaktora ds. kultury Emma Garland umieszcza te spostrzeżenia w kontekście wprowadzenia, które podkreśla główne wydarzenia i osiągnięcia w życiu i pracy Amy oraz kluczowe postacie, które odegrały w tym rolę.

Uporządkowana chronologicznie książka zawiera arkusze tekstów, szkice wraz z kontekstowymi fotografiami i fotosami, w tym okładkami albumów i singli. Fabułę uzupełniają fotografie garderoby, z których każdy został stworzony, zaprojektowany i stylizowany specjalnie na potrzeby książki Naomi Parry, aby przywołać pewien okres lub aspekt życia lub osobowości Amy, w tym jej ubrania, rzeczy, teksty i inne pamiątki.

Premiera “Amy Winehouse: Beyond Black” planowana jest na 14 września.