Najnowszy album Billie Eilish „Happier Than Ever” zanotował rewelacyjny debiut na listach sprzedaży na całym świecie, także w Polsce. Album zadebiutował na #1 zestawień najpopularniejszych płyt w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Austrii, Danii, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Irlandii oraz Nowej Zelandii. W USA „Happier Than Ever” zanotowało najlepszy debiut winylowy od 30 lat.

Słuchacze na całym świecie zachwycają się najnowszym albumem Billie Eilish. Na 16-utworowym albumie Billie Eilish nie tylko łączy non-fiction z fantasy, ale też po raz kolejny pokazuje, że jest jedną z najbardziej utalentowanych kompozytorek swojego pokolenia. Ostry jak brzytwa dowcip, obserwacje życia codziennego, sekrety i eskapady, a wszystko przemieszane obserwacjami o człowieczeństwie i poruszaniu się we współczesnym świecie. Słuchacze po spotkaniu z „Happier Than Ever” pozostają oczarowani i poruszeni nowym rozdziałem w twórczości Billie. Artystka jeszcze nigdy nie była tak otwarta i szczera, jak na swoim drugim krążku.

Esencja albumu, okładka i paleta kolorystyczna zostały zainspirowane ponadczasowymi artystami: Julie London, Frankiem Sinatrą, Peggy Lee oraz złotą erą lat 50. i 60. Za produkcję odpowiada brat artystki, FINNEAS, a całość została nagrana w studiu w rodzinnym domu Eilish w Los Angeles.

W ramach promocji krążka Billie Eilish udostępniła materiał zza kulis wyreżyserowanego przez siebie teledysku do tytułowego utworu z krążka, prócz tego wystąpiła w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon:


Siedmiokrotnie nagrodzona Grammy Billie Eilish zadebiutuje na platformie Disney+ filmem koncertowym „Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles” – premiera zaplanowana jest na 3 września. Za reżyserię widowiska odpowiadają Robert Rodriguez oraz Patrick Osborne. Na legendarnej scenie Hollywood Bowl Billie wykona najnowszy album w całości, w kolejności tracklisty. Na scenie, poza Eilish, pojawią się FINNEAS, The Los Angeles Children’s Chorus, The Los Angeles Philharmonic pod batutą Gustavo Dudamela oraz brazylijski gitarzysta Romero Lubambo. Za aranżację partii orkiestrowych odpowiada David Campbell.