Sara Jaroszyk jest jedną z najlepiej zapowiadających się wokalistek młodego pokolenia – śpiewa, komponuje, pisze teksty, tańczy. Odkąd pojawiła się na muzycznej scenie, określana jest mianem zjawiskowej artystki. Od wielu lat współpracuje z zespołem P.Unity, a także z Rasmentalismem i Mięthą.

Z początkiem 2020 roku Sara nawiązała współpracę z producentami: AWGS, Kxllage i Mixtape Seoul, z którymi stworzyła zmysłowy i szczery materiał. Powstał spontanicznie, w krótkim czasie. W całości polskojęzyczne piosenki utrzymane są w klimacie R&B, hip hop, soul i eksplorują tematy związane z nieskrępowaną i złożoną kobiecością. Naturalna intymność tekstów i płynne brzmienie produkcji oferują świeżą perspektywę na gatunek R&B śpiewany po polsku. 

“Po Co” to drugi utwór zapowiadający nowe wydawnictwo wokalistki – płytę pt. “NEOWISE”, której premiera przewidziana jest jeszcze w tym roku. Do drugiego singla Sara zaprosiła Skipa, znanego między innymi z zespołu Miętha. 

“Po Co” to piosenka o ścierających się osobowościach i poszukiwaniu kompromisu tam gdzie wydaje się być to niemożliwe. Przeplatające się zwrotki Sary i Skipa w zgrabny sposób tworzą dialog damsko-męski – dwa światy i dwie różne perspektywy na temat relacji, związków, przyjaźni. 

Piosenka powstała bardzo szybko, podczas jednego ze spotkań Sary i Skipa. Wszystkie wokale zarejestrowane zostały w domowym studiu, chwilę po napisaniu tekstu i w takiej formie trafiły też do finalnej wersji utworu. Za produkcję utworu odpowiedzialny jest AWGS, za mix i mastering – Enzu. Klip do utworu wyreżyserował Piotr Książek.