„Better Days” to utwór pełen nadziei, której tak bardzo potrzebowaliśmy w ostatnich miesiącach. Dermot wyśpiewuje wersy pełne optymizmu. Za produkcję numeru odpowiada Dan Nigro, który pracował m.in. nad „drivers license” Olivii Rodrigo. „Better Days” wpada w ucho za sprawą chwytliwego refrenu. W utworze słyszymy też celtycki chór, który wyśpiewuje słowa „odwaga i spokój”. Kawałek z pewnością wpisze się w kanon ulubionych utworów koncertowych z repertuaru Dermota.

Dermot Kennedy wyjaśnia:

– „Better Days” to utwór o cierpliwości. Opowiada o wierze w lepsze jutro i tym, by nigdy nie tracić nadziei na lepsze dni, bez względu na to, jak trudno jest teraz. W czasach, kiedy ludzie są chronicznie zmartwieni i wyczerpani, byłoby doskonale, gdyby chociaż jedna osoba poczuła się lepiej po wysłuchaniu tej piosenki. Jako artysta czuję się w pewnym sensie odpowiedzialny za to, by poprawiać ludziom nastrój. Chociażby w taki sposób, że słuchając jej, pomyślą o kimś, kogo kochają. Albo po prostu przestaną myśleć o problemach przynajmniej na czas trwania utworu. W ten sposób chcę przyczynić się do tego, by dać komuś moment ukojenia. Lepsze dni nadejdą.


Dotychczas Dermot Kennedy zgromadził niemal 2,5 miliarda streamów na całym świecie, a na Spotify może liczyć na pond 15 mln słuchaczy miesięcznie. Od czasu wydania w 2019 albumu „Without Fear”, Dermot Kennedy jest jedną z najważniejszych gwiazd popu. W 2020 otrzymał nominację do nagrody BRIT w kategorii Najlepszy wokalista zagraniczny. Jego płytowy debiut pobił rekordy sprzedaży w rodzinnej Irlandii. Wydawnictwo przyniosło takie hity jak „Outnumbered” i „Power Over Me”. Kennedy zawojował listy przebojów również za sprawą wspólnego singla z Meduzą „Paradise”.