Alessia Cara prezentuje dwa nowe utwory – „Sweet Dream” i „Shapeshifter”. To pierwszy przedsmak nadchodzącego trzeciego albumu artystki, który ukaże się nakładem Def Jam Recordings. „Sweet Dream” miało swoją światową premierę w audycji Annie Mac.

Jak wyjaśnia Alessia:

– Motyw dualizmu przewija się na mojej nowej płycie non stop, dlatego stwierdziłam, że sensownie będzie wydać dwie piosenki, by przedstawić dwie odsłony historii. „Sweet Dream” reprezentuje trudności i bezsilności, jakich doświadczyłam w ciągu ostatnich paru lat. Głównie dotyczy to bezsenności oraz gonitwy myśli w nocy, kiedy powinnam spać. Nic fajnego! Druga strona to „Shapeshifter”, który jest dowcipny i wyrafinowany, według mnie dobrze oddaje lżejszą odsłonę płyty. Musiałam przejść przez wiele bolesnych doświadczeń, aby odzyskać równowagę. Ta piosenka wydaje się pełna stabilności, mimo że nie opowiada o najszczęśliwszych rzeczach.


Kanadyjska wokalistka i kompozytorka w 2018 roku otrzymała Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta. Debiutowała utworem „Here” (2015), który w pierwszym tygodniu po zamieszczeniu na Soundcloudzie zdobył ponad 500 tysięcy streamów, a następnie stał się najpopularniejszym wiralowym utworem roku w Spotify. Łącznie sprzedano ponad 3 mln egzemplarzy singla. Debiutancka EP-ka „Four Pink Walls”, a następnie debiutancki album „KNOW-IT-ALL” zapewniły artystce sukces na całym świecie. „Scars to Your Beautiful” wielokrotnie pokryło się platyną. W 2016 Cara użyczyła głosu do piosenki „How Far I’ll Go” z filmu „Vaiana: Skarb oceanu”. „10800-273-8255” ft. Logic zgromadziło w serwisach cyfrowych ponad 9 miliardów streamów. „Growing Pains” było preludium do drugiego albumu „The Pains of Growing”. Krążek promowały single „Trust My Lonely” oraz „Out of Love”.