Lorde wróciła z nową muzyką po czterech latach od wydania albumu „Melancholia”. Po świetnie przyjętym singlu „Solar Power”, który zgromadził aż 30 milionów streamów w ciągu pierwszych 5 dni od premiery, czas na kolejną porcję materiału z nadchodzącego krążka!

W „Stoned at the Nail Station”, artystka porusza temat przemijania i ulotności życia:

Ta piosenka jest o rozmyślaniu nad starzeniem się, osiedlaniem i kwestionowaniem podjętych w życiu decyzji. Myślę, że wiele osób w moim wieku zaczyna zadawać sobie podobne pytania, co było dla mnie bardzo pocieszające. Mam nadzieję, że utwór będzie rezonował z innymi. Wykorzystałam tę piosenkę i zrobiłam z niej prawdziwy śmietnik moich myśli. – mówi Lorde

Utwór wyostrza apetyt na pierwszy od czterech lat album artystki! Premiera „Solar Power” 20 sierpnia.


Tak Lorde mówi o koncepcie nowego albumu:

Mój nowy album jest celebracją naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz. W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się. Album jest efektem tego podejścia.

Artystka wykonała premierowo najnowszy utwór w programie Late Night with Seth Meyers:


Aby odpowiednio uczcić świat natury, Lorde postanowiła po raz pierwszy w historii wydać album w formacie discless. Wyprodukowany z poszanowaniem środowiska Music Box będzie alternatywą dla klasycznej płyty CD. Innowacyjny format będzie zawierał dodatkowe materiały graficzne, odręczne notki, ekskluzywne zdjęcia i kod do pobrania cyfrowej wersji albumu. Kod zapewni słuchaczom dostęp do albumu w najwyższej jakości, dwóch utworów bonusowych oraz dodatkowych niespodzianek.

Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu – wyjaśnia Lorde.