Zespół Kroki nie zwalnia tempa i po wydanej w czerwcu EPce „Underwater”, prezentują kolejne wydawnictwo! Nowa EP „Szkoda” jest nagrana w całości w języku polskim, a promują ją single „Frazy” i „Mam Wiele Wad”. Jak sami mówią:

Przed Wami ‚SZKODA’ – nasz pierwszy materiał w całości w naszym rodzimym języku. Krótki… i na temat. Trochę czasu spędziliśmy pracując nad muzyką i warstwą wizualną, dlatego cieszymy się, że nadszedł ten moment, w którym możemy się z Wami tym podzielić!


Zespół Kroki, który jest połączeniem trzech muzycznych światów, tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Mimo dłuższej przerwy, chłopaki działali nad solowymi rzeczami i udzielali się w różnych muzycznych projektach – Szatt wydał album „Bloom”, Jaq Merner pojawił się w kawałku „O Lataniu” Rasmentalismu, a Paweł Stachowiak jest gitarzystą w jazzowym projekcie EABS.

W 2016 roku ukazał się debiutancki materiał zespołu zatytułowany „Stairs”. EP-ka zachwyciła brzmieniami, harmoniami i emocjami. Trzy lata później Kroki wydały „Controlled Chaos” – album złożony z 12 utworów, określany jako swego rodzaju pamiętnik, który opowiada o niedoskonałych ludziach, przepełnionych skrajnymi emocjami. W czerwcu 2021 roku wrócili z EPką „Underwater”.