Dziedziniec Nowy Świat, który mieści się w samym środku dziedzińca Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat”, to prospołeczny projekt kulturalno-rozrywkowy. W dzień centrum biznesowe Warszawy, a w nocy najmodniejsze miejsce rozrywkowe w mieście. W sercu Warszawy tworzymy miejsce, gdzie wystąpią artyści młodego pokolenia i sceniczni eksperci. Podczas cyklu koncertów usłyszmy pełen przekrój gatunków – od muzyki jazzowej, klasycznej po muzykę hip-hopową i klubową.  Wydarzeniom towarzyszyć będzie niezapomniana oprawa graficzna i świetlna. 

Cykl koncertów rozpocznie się już 24 lipca koncertami Alicji Szemplińskiej, zwyciężczyni The Voice of Poland, Szansy na sukces, reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji 2020 oraz Ani Karwan, która przez lata zyskała ogromną rzeszę fanów. 


Już w kolejnych tygodniach na scenie Dziedzińca Nowy Świat zobaczymy również Lilu, Gonix, Bovską, Elizę A. Tkacz, The Engineers Band, Film Jazz Project, Michał Salamon, Szum&Fykes, Yukaa, Goorala, ShataQS oraz Maciej Komorowski Band, Mitch oraz Myslovitz. 

Na wszystkie koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można pobrać na TEJ stronie.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Społecznej. To młoda, prężnie rozwijająca się fundacja, która w swoich działaniach ma na celu wspieranie różnych form aktywności społecznej, działalności edukacyjnej i analitycznej, postaw kształtujących odpowiedzialność za sprawy publiczne oraz aktywizacja środowisk lokalnych.