Od 2019 roku Femme It Forward, dzięki współpracy z Live Nation, przewodzi, jeśli chodzi o łączenie kobiet w muzyce, w celu zaprezentowania ich artystycznego dorobku. Ich starania, aby kobiety były na pierwszym miejscu, są kontynuowane wraz z wydaniem “Big Femme Energy, vol. 1”, nowego projektu z wyłącznie kobiecymi występami.

Wśród wykonawczyń, znajdziemy takie gwiazdy R&B jak Kiana Ledé, Baby Rose, Sinéad Harnett, Muni Long i Ambré. Na liście obecności są również Rapsody, Tierra Whack, Tayla Parx, Lauren Jauregui i wiele innych.

Jak głosi komunikat prasowy, motywem przewodnim albumu jest:

„afirmacja samodzielności, autonomii i siły kobiet. „Big Femme Energy” to wyraz wyjątkowej dwoistości mocy i delikatności. Chodzi o rodzinę, miłość, siostrzeństwo i doświadczenia, które łączą nas jako kobiety. Celebruje moc i osiągnięcia kobiet i dziewcząt, jednocześnie dzieląc się historiami o niepewnościach, słabościach i błędach, których doświadcza każda młoda kobieta. Składa hołd tym, które były przed nami, jednocześnie przekazując go tym, które przyjdą po nas”

Część dochodów ze sprzedaży wszystkich albumów zostanie przeznaczona na Next Gem Femme, coroczny program mentorski prowadzony przez Femme It Forward, który ma na celu poprawę przyszłości kolorowych kobiet.