To kolejny rozdział w karierze Rag’n’Bone Mana po wzniesieniu się na szczyt brytyjskich list przebojów z wydanym w maju albumem „Life by Misadventure”, utrzymaniu pozycji w pierwszej dziesiątce przez 7 tygodni i niesamowitym występie zamykającym BRIT Awards wraz z P!nk i Lewisham and Greenwich NHS Choir.

Piękny teledysk w reżyserii Joe Connora (The Rolling Stones, Coldplay, Sam Smith) ukazuje moc Rag’n’Bone Mana. Skąpany w czerni i bieli, ukazuje energię, która sprawia, że jego występy na żywo są tak wyjątkowe. Utwór nabiera rozpędu i ożywa w oszałamiającym crescendo, jednocząc wszystkich bohaterów teledysku.


„Alone” zostało napisane po rozmowach z koleżanką, która doświadczyła osądu za to, że nie wyszła za mąż i nie zdecydowała się na macierzyństwo. „Naprawdę współczuję kobietom, ponieważ mężczyźni nie odczuwają takiej presji ze strony swoich rodzin”, komentuje artysta. W początkowych zwrotkach słychać wspaniałe sekwencje czułej gry na gitarze tuż przed porywającym refrenem, który buduje niesamowitą energię.

Nowa muzyka Rag’n’Bone Mana została przyjęta w mediach z ogromnym entuzjazmem, a Sunday Times ogłosił płytę „jednym z albumów roku”. Najjaśniej błyszczące single z albumu – „All You Ever Wanted” i „Anywhere Away From Here” (z amerykańską supergwiazdą P!nk) zadomowiły się już w radiach na całym świecie. Artysta dał także kilka występów telewizyjnych, między innymi na Comic Relief. Jesienią Rag’n’Bone Man uda się w brytyjską trasę koncertową, natomiast wiosną 2022 odwiedzi trzynaście europejskich miast.