Bartek Miler, doceniany na świecie solista i kameralista, obiera nowy kurs dla swojej kariery. Debiutancki singiel „Pierwiastek MaG” to historia osobistych turbulencji podana w finezyjnej formule muzycznej. Punktem wyjścia do powstania utworu było zaangażowanie zaprzyjaźnionych muzyków do wspólnej pracy twórczej w niezwykle trudnym dla artystów czasie pandemii. W konsekwencji w nagraniach wzięła udział ponad trzydziestoosobowa orkiestra smyczkowa, w tym studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu i grupa perkusistów klasycznych, a także wybitni soliści z Polski i Francji. W teledysku w rolę kobiety, do której adresowane są słowa utworu, wciela się zawodowa tancerka tańca współczesnego Manon Payet.

Tytułowy pierwiastek symbolizuje nasze wewnętrzne ograniczenia i lęki, paraliżujące nas całkowicie w codziennych działaniach i relacjach międzyludzkich. Utwór jest zapowiedzią kolejnych propozycji artysty w tym nurcie muzycznym.


Bartek Miler – urodzony w 1992 roku w Paryżu multiinstrumentalista, wykorzystujący swoje umiejętności gry na klarnecie, klarnecie basowym, fortepianie, perkusji klasycznej i rozrywkowej w różnych eksperymentach i projektach muzycznych.

Doceniany w kraju i zagranicą jako nieprzeciętny solista i kameralista. Laureat nagrody „Annelie” na największym konkursie perkusyjnym na świecie „TROMP International Percussion Competition Eindhoven” przyznanej przez zewnętrzną komisje „młodych” za najlepszą osobowość muzyczną konkursu. Stypendysta fundacji artystycznej ADAMI we Francji (2014), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Młoda Polska” (2015), wielokrotny stypendysta Miasta Poznania w zakresie propagowania sztuki perkusyjnej w kraju, w tym za działalność kompozytorsko-aranżacyjną.

Od 2011 roku współpracuje z Poznańską Filharmonią. Występował w koncertach z orkiestrą l’Autunno pod batutą Adama Sztaby czy jako gość specjalny z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”. Współpracuje również z takimi artystami, jak Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz czy Kacper Smoliński. W 2017 roku ukończył studia magisterskie w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie, we Francji, w klasie perkusji prowadzonej przez wybitnego, międzynarodowego solistę i pedagoga Jean’a Geoffroy. Obecnie jest asystentem klasy perkusji klasycznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu.