4. edycja festiwalu, realizowana po raz kolejny w wymagających dla kultury czasach, nawiązuje bezpośrednio do lat 70-tych – jednego z najbardziej inspirujących, bogatych i szalonych czasów dla muzyki, designu, mody i ludzi. Zbigniew Wodecki nie tylko zadebiutował wtedy na polskiej estradzie, ale też chętnie eksperymentował, sięgał po różne style i gatunki. Wtedy właśnie rodzi się płyta „1976”, która – choć on tego mógł przewidzieć – dostanie drugie życie po blisko 40 latach. Do tego okresu i do tego Zbigniewa Wodeckiego wracamy w towarzystwie najwspanialszych polskich wokalistów i muzyków.

Ten pomysł jest odważny, ale i fascynujący dla każdego, kto wyruszy z nami w tę podróż – przyznaje dyrektor artystyczna festiwalu Kasia Wodecka-Stubbs. Nie udało nam się zagrać tradycyjnej gali, ale uda się pokazać inną, niezwykle utalentowaną i charyzmatyczną, jak zawsze, twarz Zbigniewa Wodeckiego. Co tworzył między szkołą, koncertami w orkiestrze radiowej, występami z Anawą czy Ewą Demarczyk? Jazz! Ale też swoje ikoniczne, największe przeboje, jak „Zacznij od Bacha” czy „Opowiadaj mi tak”. Pokażemy niesamowity kolaż muzyki lat 70-tych, połączonej ze współczesnymi aranżacjami znakomitych muzyków, a nawet w dialogu z dzisiejszą muzyką elektroniczną!

W tym najoryginalniejszym muzycznym twiście tego lata udział wzięli: Hanna Banaszak, Kayah, MROZU, Baasch, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Michał Tokaj, Michał Barański, Paweł Dobrowolski, Andrzej Mazurek, Jacek Szwaj, Zbigniew Wrombel oraz gość specjalny: Zbigniew Wodecki z archiwalnych nagrań audio-video.

“To odważny repertuar i ekstrawaganckie miejsce. Na dachach Krakowa zabrzmią najpiękniejsze przeboje i wystąpią cudowni artyści. Nazwaliśmy to wydarzenie po prostu: Dialogi. Dialogi muzyczne, pokoleniowe, ponadczasowe i najwyższej jakości – mówi Kasia Wodecka Stubbs.

Obejrzyjcie cały koncert: