Mary J. Blige stała się gwiazdą po wydaniu albumu “What’s the 411?” w 1992 roku. Jednak to drugi album “My Life” pokazał jej prawdziwy talent. Dwadzieścia siedem lat po wydaniu albumu Mary jest gotowa aby opowiedzieć historię tworzenia tego krążka. Wszystko to możemy usłyszeć w filmie dokumentalnym Amazon Originals “Mary J. Blige’s My Life”.

W sieci pojawił się już zwiastun tego filmu. W jego centrum jest MJB, a film pokazuje wokalistkę podczas trasy koncertowej i pracy w studiu. Mamy też dyskusję na temat, co Mary nazywa “najciemniejszym albumem” i wokół zamieszania jakie wywołało wydanie krążka “My Life”. Zapoznamy się również z wypowiedziami gwiazd: Alicii Keys, Sean “Diddy” Combs czy Taraji P. Henson, na temat tego co znaczy dla nich ten album.

Premiera filmu planowana jest na 25 czerwca. Ukaże się on na platformie Amazon Prime. Za reżyserię odpowiada laureatka Oscara Vanessa Roth.


“My Life” to drugi studyjny album amerykańskiej wokalistki Mary J. Blige, wydany 29 listopada 1994 roku. Album pojawił się na siódmym miejscu zestawienia Billboard 200 14 lutego 1995 roku. W pierwszym tygoniu album sprzedał się w nakładzie 55,000 kopii. “My Life” uzyskało status potrójnej platyny w grudniu 1996 roku.