Przed nami ostatnie ogłoszenie naszego miejskiego festiwalu Lato na Pradze. To już wszyscy artyści, którzy wystąpią w dniach 1 lipca – 31 sierpnia 2021. Do line up’u dołączają: Kayah, Daria Zawiałow, Brodka, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Muchy, Julia Pośnik oraz Fismoll

Warszawska przestrzeń Pragi Centrum ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym gdzie będziemy mogli słuchać muzyki na żywo z udziałem topowych artystów za którą tak bardzo wszyscy tęsknimy. Organizatorzy przewidzieli między innymi: sety DJ-skie, strefa silent disco, strefy gastronomiczne z kuchnią z najróżniejszych zakątków świata, bary z drinkami i piwami kraftowymi oraz strefy relaksu. 

KAYAH, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, w której wydaje płyty i promuje utalentowanych polskich artystów.

Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce.

Znana z takich wielkich przebojów jak „Po co”, „Supermenka”, „Testosteron”, „Na językach”, „Prawy do lewego”, „Śpij kochanie śpij”, „Podatek od miłości”, „Dawaj w długą”, czy ostatniego hitu nagranego wraz z Viki Gabor – „Ramię w ramię”.

Swój debiutancki autorski album “Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 11 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała, Kayah & Royal Quartet, Transoriental Orchestra i świąteczny „Gdy pada śnieg”). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. W 2007 roku wydała DVD „Kayah – MTV Unplugged”, zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej wszystkie płyty otrzymały status Złotej lub Platynowej, a nawet Diamentowej. Współpracowała i współpracuje m.in. z takimi światowymi artystami, jak Goran Bregović, Cesaria Evora, Teofilo Chantre, Idan Raichel, czy Yasmin Levy. Podczas koncertu Artystka zaprezentuje m.in. materiał ze swojej płyty Jakajakayah która ukazała się 21 lat temu. 

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką swoich tekstów oraz kompozytorką. Na swoim koncie ma trzy Fryderyki: Fonograficzny Debiut Rok oraz za albumy “A kysz!” oraz “Helsinki”. Jej kolejne single zdobywają szczyty list przebojów w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Trzeci album “Wojna i noce” ukaże się 11 czerwca. 

Brodka to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny alternatywnej. Nieustannie się zmienia, zaskakując słuchaczy coraz to nowym stylem muzycznym oraz wizerunkiem. Łączy ze sobą różne, pozornie niepasujące do siebie elementy, tworząc z nich prawdziwe arcydzieło. Album “Clashes” był jej światowym debiutem i ukazał się na całym świecie w 2016 roku, zyskując w Polsce status Platynowej Płyty. Trasa koncertowa promująca tę płytę obejmowała m.in. koncerty w Anglii, Francji, Niemczech, Japonii. Właśnie na rynku pojawiła się jej najnowsza płyta “BRUT”, którą promuje utwór “Game Change”.

Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny. Na swoim koncie ma 4 albumy studyjne z których pochodzą takie utwory jak “Jaśniej”, “Luka”, “Polsko” czy wielki przebój “Miłość Miłość”. Jest współautorem hitu “Początek” Męskie Granie Orkiestra, za który został wyróżniony Fryderykiem. W 2020 roku ukazał się jego ostatni długogrający album “Zabawa”, który promują utwory “Tylko Nocą”, “Anuszka” i “Wszystko będzie dobrze”.


Natalia Przybysz już od czasów działalności projektu Sistars jest jedną z najbardziej wyrazistych wokalistek w kraju. W trakcie solowej kariery wydała aż 6 krążków, zawierających m.in. takie utwory, jak „Miód” czy „Nazywam Się Niebo”. Za swoją twórczość otrzymała 3 nagrody FRYDERYK. W 2021 roku ukazał się jej ostatni album  “MTV Unplugged Natalia Przybysz”, który promuje singiel w wersji live „bez prądu”, wykonany wraz ze Skubasem, Piotrem Niesłuchowskim oraz Michałem Pepolem.

Muchy zadebiutowały w 2007 roku albumem „Terroromans”. Słuchacze w całym kraju niemal od razu pokochali ich muzykę – do tej pory zespół zagrał aż 700 koncertów i wydał cztery albumy studyjne. Ich piosenki takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” na stałe wpisały się do kanonu polskiej sceny rockowej. Już w lipcu tego roku ukaże się kolejna płyta formacji, na której usłyszymy 11 premierowych utworów i niepowtarzalnych gości, m.in. Kasię Nosowską, Jana Borysewicza czy Belę Komoszyńską.

Julia Pośnik to gorące nazwisko wśród polskich debiutantów. Każda z jej piosenek w ciągu kilku godzin trafia do pierwszej dziesiątki karty Na Czasie, zyskując kilkaset tysięcy odtworzeń. Piosenka “Zakochałam się w nieznajomym”, była dla niej momentem przełomowym – odniosła wielki sukces wśród użytkowników TikToka oraz przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu playlisty Polska Viral 50 na Spotify. Kolejne single, “Wakacje w Warszawie” czy “Julia w mieście”, tylko utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że Pośnik to nazwisko, które warto bacznie obserwować, ponieważ nieźle namiesza na polskim rynku muzycznym.


Fismoll, a właściwie Arkadiusz Glensk, to polski artysta, tworzący muzykę akustyczno-liryczną. Jest wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Z muzyką jest związany od dzieciństwa i do tego właśnie okresu nawiązuje pseudonim artysty. Jego ojciec zauważył, że syn śpiewa w tonacji fis-moll. Nazwa ta stała się symbolem czystej muzyki, którą tworzy. Jego pierwszy album to “At Glade” z roku 2013 i singiel “Let’s Play Birds” także z roku 2013, który zdobył popularność m.in. na Liście Przebojów Trójki. Gatunkiem muzycznym granym przez artystę jest: avant pop, indie pop, muzyka akustyczna, muzyka alternatywna.

Więcej informacji i bilety dostępna na www.goingapp.pl/latonapradze