JAUBI kontynuuje podróż Nafs, którą zapoczątkował singiel „Satanic Nafs” (zawierający remiks legendarnych producentów LA The Gaslamp Killer & Mophono) wydany w marcu 2021 roku. Teraz JAUBI czerpie z elementów północno-indyjskiej muzyki klasycznej, hip-hopu i modal / spiritual jazz – to wszystko na debiutanckim albumie „Nafs At Peace”, który od dzisiaj dostępny jest w sprzedaży oraz serwisach streamingowych.

Podróż oficjalnie rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku, kiedy londyński multiinstrumentalista i szef wytwórni 22a Ed „Tenderlonious” Cawthorne oraz polski pianista / kompozytor Marek „Latarnik” Pędziwiatr z EABS / Błoto odwiedzili grupę, aby nagrywać w Lahore. Razem przełożyli swoje osobiste zmagania w tym czasie na dwie sesje nagraniowe. Podczas sesji nic nie zostało zapisane – brak nut i tytułów piosenek, co pozwoliło sześciu muzykom zapomnieć o swoich doczesnych sprawach.

Okładka albumu przedstawia matkę lidera zespołu JAUBIego, która ze łzami w oczach modli się do Boga, aby przeprowadził jej syna przez ten mroczny okres jego życia, tak jak matki innych muzyków robiły również dla swoich dzieci.


Pierwszy etap podróży można usłyszeć w „Satanic Nafs”, który odnosi się do najniższego poziomu Self. Singiel na 7″ winylu wydany został 26 marca 2021 roku przez Astigmatic Records.