W tym tygodniu Universal Pictures wypuściło oficjalny zwiastun “RESPECT”, biografii, będącej hołdem dla Królowej Soulu, Arethy Franklin. W roli głównej nie kto inny jak Jennifer Hudson (aktorka została osobiście polecona przez Arethę Franklin do zagrania tej postaci). Po obejrzeniu zapowiedzi, można odnieść wrażenie, że film będzie nie tylko o muzyce, ale również o modzie.

Zgodnie z oczekiwaniami (i być może znacznie lepiej niż początkowo przewidywano), zwiastun rzuca spektakularne spojrzenie na styl lat 50. i 60. Przypomina o ściągaczach w talii, spódnicach o linii A, wysokim dekolcie i efektownych zdobieniach. Bardzo dior-esque.


Ta oszałamiająca produkcja będzie pełnometrażowym debiutem reżysera Liesl Tommy. Tommy była pierwszą czarnoskórą kobietą nominowaną do nagrody Tony za najlepszą reżyserię teatralną w 2016 roku. W obsadzie występuje także Forest Whitaker jako C.L. Franklin, Marlon Wayans jako Ted White, Audra McDonald jako Barbara Franklin, Tituss Burgess jako Reverend Dr. James Cleveland, Marc Maron jako Jerry Wexler, Kimberly Scott jako Mama Franklin, Saycon Sengbloh jako Erma Franklin, Hailey Kilgore jako Carolyn Franklin, Heather Headley jako Clara, Skye Dakota Turner jako młoda Aretha Franklin, Tate Donovan jako John Hammond i Mary J. Blige jako Dinah Washington.

Podobnie jak wiele hollywoodzkich projektów, “RESPECT” borykał się z opóźnieniami. Oficjalna data premiery została ustalona na 19 sierpnia 2021 roku.