FEST Festival, którego druga edycja startuje 11 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim, ujawnia kolejnych artystów. Line up wydarzenia zasilają: Rag’n’ Bone Man, Dillon, Jan Blomqvist & Band, Krzysztof Zalewski, Molesta Ewenement, Mrozu, Mura Masa, Schafter, Sohn, Tymek, Fukaj i JWP/BC. 

Kolejnym headlinerem tegorocznej edycji FEST Festivalu jest Rag’n’ Bone Man. Brytyjczyk solową karierę rozpoczął od wydania EPki “Bluestown”, która poprzedziła dwa kolejne mini-albumy: “Wolves” i “Disfigured”. Wydawnictwa pozwoliły wokaliście zdobyć sporą grupę fanów, także wśród dziennikarzy muzycznych, którzy umieścili go w czołówce listy “BBC The Sound Of 2017”.

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby jego wielkiego hitu “Human”. Niedawno wydał swój nowy album “Life By Misadventure”, na którym znalazł się kawałek nagrany we współpracy z P!nk. 


Mura Masa – świat poznał go za sprawą piosenek z EPki “Someday Somewhere”, którą wypuścił w kwietniu 2015 roku. Sporym uznaniem cieszył się zwłaszcza singel “Firefly”, który królował na listach przebojów. Wydawnictwo sprawiło, że Mura Masa znalazł się na prestiżowej liście artystów nominowanych do wyróżnienia “BBC Sound of 2016”. Współpracował z takimi zespołami jak BTS, Chic oraz A$AP Rocky’m, Charlie XCX czy Christine and the Queens. Jego debiutancki album był nominowany do nagrody Grammy w kategoriach Best Dance/Electronic Album i Best Recording Package.


Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny. Na swoim koncie ma 4 albumy studyjne z których pochodzą takie utwory jak “Jaśniej”, “Luka”, “Polsko” czy wielki przebój “Miłość Miłość”. Jest współautorem hitu “Początek” Męskie Granie Orkiestra, za który został wyróżniony Fryderykiem. W 2020 roku ukazał się jego ostatni długogrający album “Zabawa”. 

Mrozu to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny muzycznej, a jego koncerty to prawdziwy zastrzyk energii. Zadebiutował ponad 10 lat temu wydając w tym czasie 5 albumów, które zyskały status Złotych i Platynowych płyt. Jego przeboje zdobywały szczyty radiowych list przebojów, a hity takie jak “Jak nie my to kto”czy “Nic do stracenia” nuciła cała Polska. Tydzień temu ukazał się singiel “Złoto” który jest zapowiedzią kolejnego albumu artysty. 


13 sierpnia podczas tegorocznej edycji wystąpi grupa Molesta Ewenement. Zaliczani są do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Grupa powstała w 1995 w Warszawie z inicjatywy raperów Piotra “Vienia” Więcławskiego i Pawła “Włodiego” Włodkowskiego. 

Tymek powiew świeżości na rodzimej scenie hip-hopowej. Jest jednym z najważniejszych głosów Nowej Fali. Jego kawałki i płyty wielokrotnie osiągały status Diamentowych oraz Platynowych Płyt., a jego singiel “Język Ciała” w 2021 uzyskał status Podwójnie Diamentowej Płyty, co sprawiało, że został pierwszym przedstawicielem kultury hip-hopowej, któremu udało się to osiągnąć. Na swoim kanale YouTube, Tymek ma blisko pół miliarda odtworzeń. Artysta wystąpi tego lata w Parku Śląskim 13 sierpnia

Sohn to z kolei multiinstrumentalista i producent, któremu już pierwszy singiel „The Wheel” przyniósł uznanie oraz zainteresowanie takich portali jak Pitchfork czy The Fader. Miał okazję komponować dla Rihanny, remiksować The Weeknd i Disclosure, a jego produkcje pełne delikatności bliskie są twórczości chociażby James’a Blake’a. Dzięki debiutanckiemu albumowi „Tremors”, wydanemu w 2014 roku nakładem wytwórni 4AD, Sohn stał się jednym z najbardziej obiecujących artystów sceny elektronicznej.


Skład JWP/ BC można spokojnie uznać za legendę polskiego hip- hopu- są oni obecnie na warszawskiej scenie hip-hopowej prawie od początku jej istnienia. Crew (skupione pierwotnie tylko wokół graffiti) powstało w 1996 roku dzielnicy Bielany, a w jego szeregach działali wówczas m.in. Nizor, Josk, Eros, Glok – w późniejszych latach do grupy dołączyli także Goal i Meat, wydany w 2017 roku na 20.rocznicę istnienia grupy. W 2020 roku na rynku pojawił się ich album “Koledzy”mixed Falcon1. Wystąpią w Chorzowie 13 sierpnia. 

Jan Blomqvist & Band urodzony w latach 80′ berliński artysta solowy i frontman swojego zespołu. On i jego band grają muzykę określaną mianem tanecznej elektroniki oraz club soul’u. Kiedy nauczył się grać jak Keith Richards, zdał sobie sprawę, że wolałby być jak Mick Jagger. Założył swój pierwszy zespół w małej miejscowości w północnych Niemczech. Mając 21 lat Jan Blomqvist poznał bliżej brzmienia techno. Uświadomiło mu to, że muzyka powinna być jego zawodem. „Bycie nauczycielem jest bardzo ryzykowne, jeśli nie lubisz wstawać rano”. W 2012 roku, jego koncert na dachu berlińskiego klubu Weekend został zarejestrowany na YouTube i do dziś obejrzały go miliony osób. Na swój pierwszy album „Remote Control” (wydany w 2016 roku) poświęcił dużo czasu. Jak twierdzi, uwielbia „half beats”, ale nie znosi półśrodków. Według Jana praca w studio oznacza również czerpanie z doświadczeń nabytych podczas grania na żywo. Razem ze swoim zespołem zagrają 12 sierpnia taneczny electro-pop.

Dillon, czyli Dominique Dillon de Byington to brazylijska piosenkarka i pianistka na stałe mieszkająca w Niemczech. Jej debiutancki album „The Silcence Kills” z 2011 roku zaskarbił sobie uznanie krytyków na całym świecie, a jej wokal porównywano z artystkami takimi jak Björk i Lykke Li. Oprócz tego w jej dorobku znajdują się między innymi długogrające wydawnictwa: „The Unknown” (2014) „Live at Haus der Berliner Festspiele” (2016) i „Kind” (2017). Artystka zagra 12 sierpnia. 


Trudno zdecydować, czy schafter stał się twórcą najbardziej oczekiwanego polskiego debiutu 2019 roku w momencie, w którym singiel „hot coffee” opanował listy przebojów w komercyjnych rozgłośniach radiowych, czy dopiero, kiedy jego trasa koncertowa wyprzedała się na pniu. Jego debiutancka płyta „audiotele” odbiła się szerokim echem zarówno w środowisku muzycznym, jak i wśród publiczności. Na albumie znaleźli się goście zarówno ci spodziewani – Taco Hemingway i Żabson, jak i zupełnie zaskakujący: Belmondo, Ras, Młody Dzban i Oki. Milionowe odtworzenia jego utworów w serwisach Youtube czy Spotify mówią same za siebie – schafter to poważny gracz na polskim rynku hip-hopu.

Fukaj – jeden z najpopularniejszych newcomerów polskiej sceny hip hopowej. Został zauważony przez Matę a stał się rozpoznawalny głównie za sprawą nominacji od Quebonafide do Hot16Challenge. Drzwi do kariery ostatecznie otworzył mu udział w SBM Starter. Młody raper ze szczecina cechuje się niesamowitą charyzmą i nietuzinkowymi tekstami. Nie ogranicza się do utworów w jednym klimacie muzycznym i stale eksperymentuje. Jego kawałek “Owoce” ma już prawie 4 miliony wyświetleń na YouTube.

FEST Festival to jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń tego roku, którego nie można przegapić. Jak komentują organizatorzy – tegoroczna edycja to jeszcze więcej scen muzycznych i jeszcze większy rozmach przedsięwzięcia – zapewniając, że w dniach 11-14 sierpnia 2021 roku teren Parku Śląskiego zostanie ponownie zaczarowany wraz z największymi światowymi i polskimi artystami.

Bilety na FEST Festival 2021 są dostępne na stronie www.festfestival.pl

Wyjątkowo w tym roku zmienia się również polityka biletowa. Wszyscy Uczestnicy, którzy zakupili 3-dniowe karnety na drugą edycję 2020, otrzymają tzw. „upgrade” do 4-dniowych karnetów.

  • KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX – 499 PLN
  • BILET WEEKENDOWYCH – 349 PLN
  • BILET JEDNODNIOWY – 229 PLN