LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w 2021 roku światło dzienne ujrzą utwory z autorskiego materiału duetu w języku polskim, wyprodukowane we współpracy z Marcinem Borsem. Oficjalna premiera debiutanckiej EPki duetu LENDA/KOZUB przewidziana jest na 1 czerwca 2021.


„Tu To” został wybrany jako drugi singel duetu ukazujący się po długiej przerwie w karierze muzycznej i prawie trzech latach od ślubu muzyków. W czasie miesiąca miodowego, zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli materiał na dwie zbliżające się EPki. Duet rozpoczął poszukiwanie swojego języka muzycznego od przestrzennych form, loopów i delikatnej elektroniki. Charaktery tej dwójki wiecznych dzieciaków lat 90. i zamiłowanie do dźwięków puszczanych za dziecka przez rodziców, w studio nagraniowym wzięły jednak górę i dzięki falom, na których nadają razem z producentem, materiał ewoluował do dwóch synth popowych wydawnictw, które ukażą się jeszcze w 2021 roku.

Tekst utworu “Tu To” nawiązuje do emigracji i tęsknoty nie tyle za samym krajem, co za bliskimi i wszystkim tym, co wielu ludzi trzyma na miejscu bądź każe im wracać do domu. Do stworzenia autorskiego teledysku, duet LENDA/KOZUB zainspirowany został filmami jednego z ich ulubionych reżyserów i scenarzystów – Stanisława Barei, ale także okresem początków budowy osiedli z wielkiej płyty (w których dziś żyje ok. 15 milionów Polaków) i latami 90-tymi, w których pozornie wszystko miało iść ku lepszemu. Zespół chciał ukazać to, co komuna pozostawiła po sobie poprzez stan klatek schodowych i osiedli, które szybko niszczeją i bardzo często reprezentatywne są tylko z zewnątrz. W teledysku pojawiają się nagrania z Dolnego Śląska (Świdnicy, Wałbrzycha), ale także Warszawy, Olsztyna, Torunia, Radomia oraz Brzeska. Nawiązując do tytułu debiutanckiej EP-ki “Zabawa w Dom”, klip przywołuje także przypadki ludzi zwiezionych na tereny Ziem Odzyskanych. Osób, które początkowo nie do końca umiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości, osiedlając w miastach i rozpoczynając swoją własną “Zabawę w Dom”.