Norweska wokalistka i kompozytorka Aurora wydała swój przełomowy singiel „Runaway” ponad 6 lat temu, ale dzięki TikTokowi, utwór przeżywa swoje drugie życie. Niedawno ponownie wszedł na listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

W aplikacji powstało już ponad 1,4 mln filmów z wykorzystaniem piosenki „Runaway”. Użytkownicy TikToka prezentują układy taneczne oraz ujęcia natury czy ze wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi, rodziną, ukochanymi.


W rozmowie z „NME” o całym zamieszaniu wokół „Runaway” Aurora przyznała:

– Nigdy wcześniej nie ruszały mnie te sprawy, nie interesowałam się tym, co dzieje się z muzyką już po wydaniu. Ale jestem niezmiernie wdzięczna, że ludzie znaleźli miejsce w swoich sercach dla „Runaway”.


Artystka otrzymała komplementy m.in. od Billie Eilish, która na łamach „Vanity Fair” przyznała, że teledysk do „Runaway” był jednym z kluczowych momentów w jej życiu, który sprawił, że Eilish zajęła się muzyką. „Runaway” oryginalnie trafiło na debiut Aurory, „All My Demons Greeting Me as a Friend” z 2014 roku, a teraz fani mogą cieszyć się nową, radiową wersją.

Przypominamy, że Aurora jest jedną z gwiazd tegorocznego FEST Festivalu.