11-14 sierpnia 2021 w Parku Śląskim spotkamy się wszyscy razem i ponownie poczujemy festiwalowy klimat za którym tak bardzo tęsknimy. Do line up’u dołącza  jedenastu artystów, którzy zagrają podczas tegorocznej edycji: James Bay, Mery Spolsky, Rasmentalism, Kwiat Jabłoni, Boy Pablo, Jan Rapowanie, Sokół, Sobel, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski i Kokoroko

Kolejnym headlinerem, którego zobaczymy 14 sierpnia to James Bay. Po raz pierwszy w  Polsce w festiwalowej odsłonie! James Bay, brytyjski wokalista, autor utworów jak “Let It Go”, “Hold Back The River” czy “Us”. Artysta ma na swoim koncie 2 studyjne albumy, nagrodę Brit Awards, a także nominacje do Grammy. Sprawnie porusza się między takimi gatunkami jak rock, blues i folk.

Boy Pablo, 21-letni multiinstrumentalista, piosenkarz oraz autor tekstów. Produkuje utwory w klimacie indie-pop z młodzieńczymi tekstami i chwytliwymi riffami. Na scenie Pablo wykonuje swoje piosenki z czterema bliskimi przyjaciółmi, co w rezultacie owocuje niezaprzeczalnie energicznym show. 2019 rok zespół spędził, grając wyprzedane koncerty na całym świecie, a co więcej – występowali na festiwalach takich jak Coachella, Lollapalooza czy Primavera Sound.

Mery Spolsky,  artystka, którą ciężko jednoznacznie skategoryzować. Sama o sobie mówi, że gra “techno romantyczne”. Prowokuje tekstami swoich piosenek – głównie do myślenia. Wszystko co jej towarzyszy, tworzy sama – począwszy od scenografii, grafik, przez stroje, produkcje i kompozycje. Dba o to, aby wszystko miało etykietkę “spolsky”.

Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie “Miło było Pana poznać”, powróciła pod koniec 2019 roku z płytą “Dekalog Spolsky”. Krążek promują kawałki “FAK”, “Bigotka” oraz “Mazowiecka Kiecka”.

Rasmentalism, czyli Ras i Ment XXL, to duet działający na polskiej scenie od 2006 roku w klasycznym systemie – wokalista i producent. Ich ostatnia płyta pt. „GENIUSZ” ukazała się 19 czerwca 2020. Do tej pory zespół nagrał cztery bardzo dobrze przyjęte albumy, które ukazały się pod szyldem Asfalt Records: „Za młodzi na Heroda”, „Wyszli coś zjeść”, „1985” oraz „Tango”, poprzedzone kilkoma wydawnictwami w „podziemiu”. Ich oficjalny debiut z 2013 roku – „Za młodzi na Heroda” – zyskał status złotej płyty.

Kwiat Jabłoni to polska grupa folk-popowa, która oficjalnie funkcjonuje od marca 2018 roku. Wcześniej rodzeństwo występowało w zespole Hollow Quartet. 

Cała Polska nuciła “Dziś późno pójdę spać”, a ich debiutancki album, z którego pochodził ten kawałek, zdobył status Platynowej Płyty. Są jednym z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia. Na początku tego roku ukazała się ich druga płyta “Mogło być nic”

Daria Zawiałow, niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką swoich tekstów oraz kompozytorką. Na swoim koncie ma trzy Fryderyki: Fonograficzny Debiut Rok oraz za albumy “A kysz!” oraz “Helsinki”. Jej kolejne single zdobywają szczyty list przebojów w największych rozgłośniach radiowych w Polsce.

Ralph Kaminski wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzy autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jego ostatni album “Młodość” spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno fanów Ralpha jak i recenzentów muzycznych. Dotychczas album promowały single „Kosmiczne Energie”, „Wszystkiego najlepszego”, oraz „Autobusy”.

Obok międzynarodowych gwiazd wystąpi także Sokół, który jest obecny na scenie hip-hopowej ponad 20 lat. Filar grupy WWO to jeden z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych raperów w Polsce, znany chociażby z takich produkcji, jak „Mogę wszystko”, „Każdy Ponad Każdym” czy „Poczekalnia Dusz”. O jego klasie i popularności świadczy fakt, że niedawno opublikowany krążek pt. „Wojtek Sokół” osiągnął status złotej płyty jeszcze w przedsprzedaży.

Jan-rapowanie autor jednego z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Jego charakterystyczny styl sprawia, że zjednuje sobie sympatię słuchaczy z różnych pokoleń. Jak mało kto potrafi opowiadać o przyziemnych problemach z dużą dozą dojrzałości i dystansu. Współpracował z największymi ksywkami rodzimej sceny rapowej. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie trzy, długogrające płyty – za ich niepowtarzalną warstwę muzyczną odpowiada NOCNY. Z Jan Rapowanie widzimy się 12 sierpnia w Chorzowie. 

Sobel to obiecująca, wschodząca postać na polskim rynku muzycznym i jednocześnie reprezentant młodego pokolenia.“Pułapka na Motyle” otworzyła mu drzwi do kariery. Od tego czasu jego kawałki nie schodzą z Karty na Czasie, a sam Artysta ciągle zaskakuje swoich słuchaczy. Jego ostatni album był numerem 1 na Oficjalnej Liście Sprzedaży  Polsce. Artysta wystąpi 13 sierpnia.

Takiego występu na FEST jeszcze nie było! To z pewnością będzie niezapomniany koncert. Grupa Kokoroko jeszcze przed wydaniem albumu, zdążył rozkochać w sobie słuchaczy występami na żywo i utworem “Abusey Junction” ze składanki wytwórni Brownswood, We Out Here. Ten ośmioosobowy zespół zabierze Was swoją muzyką w podróż do Afryki Zachodniej. Wystąpią podczas tegorocznej edycji 13 sierpnia. 

FEST Festival po raz pierwszy odbył się w 2019 i od razu zdobył serca polskich festiwalowiczów. Dodatkowo, otrzymał dwie nominacje do prestiżowych europejskich nagród branży muzycznej: European Festival Awards oraz ILMC. Jako jedyny festiwal w Polsce odbywa na ogromnej przestrzeni parku miejskiego, któremu wielkością nie dorównuje żaden inny park w Europie. Co więcej, teren festiwalu otwarty jest całą dobę , a każdy z gatunków muzycznych ma swoją własną, dedykowaną scenę o unikalnym charaktere i wyglądzie. FEST Festival to nie tylko muzyka, ale też występy artystyczne, akcje społeczne. 

Bilety na FEST Festival 2021 są dostępne na stronie www.festfestival.pl 

Wyjątkowo w tym roku zmienia się również polityka biletowa. Wszyscy Uczestnicy, którzy zakupili 3-dniowe karnety na drugą edycję 2020, otrzymają tzw. „upgrade” do 4-dniowych karnetów. 

  • KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX – 499 PLN 
  • BILET WEEKENDOWYCH – 349 PLN 
  • BILET JEDNODNIOWY – 229 PLN