Trzy lata po swoim przełomowym i wielokrotnie nagradzanym debiucie „Human”, Rag’n’Bone Man powraca z nowym albumem „Life By Misadventure”. Jego nowa muzyka została hucznie przyjęta w mediach, a Sunday Times już ogłosił ją jednym z albumów roku 2021. Dwa single „All You Ever Wanted” i „Anywhere Away From Here” z P!nk już podbijają listy przebojów na całym świecie. Z okazji ostatniej współpracy Rag’n’Bone Man i P!nk wystąpią razem w utworze „Anywhere Away From Here” na tegorocznej gali BRIT Awards już 11 maja. Razem z nimi na scenie pojawi się chór Lewisham and Greenwich NHS Choir, w którego skład wchodzą brytyjscy pracownicy ochrony zdrowia.


Przełomowy debiut artysty, „Human” z 2017 roku, odniósł globalny sukces – poza nagrodą BRIT, w Wielkiej Brytanii stał się najszybciej sprzedającym się albumem. W Polsce osiągnął status dwukrotnie platynowej płyty.

Przy pracy nad nowymi piosenkami, artysta porzucił wszystkie zasady i udał się do Nashville, by pisać i nagrywać. Do Wielkiej Brytanii Rag’n’Bone Man powrócił tuż przed wybuchem pierwszej fali pandemii. Choć w niektórych utworach żyje dawka ciężkiego bluesa i soulu, większość albumu to dla niego wielki krok do przodu jako artysta, tekściarz i piosenkarz. Udowodnił, że jest zdolny do zaprezentowania niebywałego ciepła i prawdziwych emocji przy każdym oddechu. „Life by Misadventure” to idealny balsam na obecne czasy. To album o zaglądaniu w głębie i dusze, o dorastaniu i ruszaniu naprzód.