Przygotowując się do wydania swojego drugiego albumu studyjnego „Moments In Between”, piosenkarka i autorka tekstów Ruth B. dzieli się na swoim nowym singlu historią starą, jak internetowe portale randkowe. „Situation” to jej pierwsza premiera w tym roku, która szczegółowo opisuje niezliczone emocje związane z niejednoznacznym romansem. Chociaż żartobliwie odnosimy się do związków pozbawionych jasności jako „skomplikowanych”, panuje zgoda, że w takich uwikłaniach można uwikłać bardzo prawdziwe uczucia.

Zarówno w tekście piosenki, jak i w teledysku wyreżyserowanym przez Annie Bercy, Ruth wyraża swoją frustrację, nie wiedząc, na czym naprawdę stoi. Przy okazji, zauważyła, że ​​piosenka jest jej ulubioną piosenką wśród tych, które napisała.

„Pisanie piosenek zawsze było dla mnie terapeutyczne i mam nadzieję, że słuchanie moich piosenek pomaga innym ludziom w ten sam sposób. Niezależnie od tego, czy czują się samotni, załamani, czy szczęśliwi, chcę, aby wiedzieli, że ktoś inny rozumie, przez co przechodzą”.

Album „Moments In Between” ukaże się 11 czerwca.