Gala Oscarowa już za nami. Jak podają media miała bardzo słabą oglądalność, przyczyną mógł być fakt, że wielu aktorów i artystów nie mogło dotrzeć na ceremonię. Mimo wszystko mogliśmy obejrzeć i wysłuchać występy nominowanych do statuetki w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna.

Zacznijmy od występu zwyciężczyni tejże kategorii. Występ H.E.R. można podsumować jednym słowem – ogień! Utwór „Fight For You”, napisany został do filmu „Judas and the Black Messiah” Wyreżyserowany przez Shakę Kinga obraz, opowiadający o Fredie Hamptonie, działaczu Czarnych Panter zabitym przez policję, zdobył nominację w sześciu kategoriach i wraz z 10 nominacjami dla zaangażowanych w niego czarnych twórców, ustanowił rekord w historii amerykańskiego kina. 


Celeste co prawda nie wygrała Oscara, ale jej występ na ceremonii z nominowanym „Hear My Voice” zachwycił wszystkich. Nominowany utwór skomponowany został wspólnie z autorem soundtracku Danielem Pembertonem, i trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Proces siódemki z Chicago” oraz na debiutancki album artystki.


Molly Sanden to szwedzka piosenkarka pop i aktorka głosowa. Jako nastolatka reprezentowała Szwecję w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2006 roku i uczestniczyła w Melodifestivalen w 2009, 2012 i 2016 roku. Utwór „Husavik”, który został nominowany do Oscara powstał na potrzeby filmu „Eurovision Song Contest: The Story Of Fire Saga”.


Leslie Odom Jr. mógł się cieszyć dwiema nominacjami do Oscarów 2021. Pierwszą otrzymał za Najlepszą rolę drugoplanową, drugą za utwór „Speak Now”, który pochodzi z filmu „One Night in Miami…” – za rolę w tym filmie otrzymał wcześniej wspomnianą nominację. Niestety, nie udało się ale występ był bardzo udany.


Laura Pausini otrzymała nominację za utwór „Yo Sì (Io Sì)”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu „The Life Ahead”. Za jego powstanie odpowiada Diane Warren, Laura Pausini i Niccolò Agliardi.