Na albumie „Californian Soil” London Grammar znajdziemy poprzednie single grupy – „Baby It’s You” oraz Lose Your Head”, za współprodukcję których odpowiedzialny jest George FitzGerald. Na krążku nie zabraknie również najnowszego utworu „How Does It Feel” (prod. Steve Mac), który prezentuje twórczość zespołu ze świeżej, zaskakującej strony. 

London Grammar tworzą Hannah Reid, Dan Rothman i Dot Major. W 2013 debiutowali albumem „If You Wait”, który ma już status podwójnej platyny w UK. W 2017 ukazał się drugi krążek zespołu, „Truth is A Beautiful Thing”, który w Wielkiej Brytanii dotarł do szczytu list sprzedaży. Do tej pory zespół sprzedał 3 miliony płyt oraz milion biletów na swoje koncerty, a liczba streamów katalogu przekroczyła miliard.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.

London Grammar na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak Paul Epworth, Flume czy Disclosure, jak również ze słynnym domem mody Dior. London Grammar otrzymało wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Ivor Novello Award oraz nominacje do BRIT. Od niedawna, w serialu „Normal People” – adaptacji bestsellerowej powieści o tym samym tytule – można usłyszeć ich utwór „Hey Now (Arty Remix)”.