Utwór „Fight For You”, napisany przez H.E.R. do filmu „Judas and the Black Messiah” został nominowany do tegorocznych Oscarów jako najlepszy utwór roku. Wyreżyserowany przez Shakę Kinga film, opowiadający o Fredie Hamptonie, działaczu Czarnych Panter zabitym przez policję, zdobył nominację w sześciu kategoriach i wraz z 10 nominacjami dla zaangażowanych w niego czarnych twórców, ustanowił rekord w historii amerykańskiego kina. 

„Nie mogłam w to uwierzyć. Czuję, że tworzę historię, robiąc to, co kocham. To naprawdę błogosławieństwo” – powiedziała H.E.R. reagując na wiadomość o nominacji.

W The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, H.E.R. wykonała “Fight For You” na żywo.


H.E.R. to skrót od „Having Everything Revealed”. Naprawdę nazywa Gabriella Wilson. Lubi, jak mówi się na nią Gabi. Akronim, którego używa jako pseudonimu artystycznego, jest nieco ironiczny – H.E.R. jest dość tajemnicza i nie zdradza zbyt wielu szczegółów o samej sobie. Odkrywa się dopiero w swojej muzyce. 

„Ujawniam w niej, kim jestem, opowiadam swoje historie i mówię o moich emocjach. To w muzyce odkrywam siebie i swoje przesłanie. Nawet wtedy, gdy nie pokazuję swojej twarzy lub nie mówię ludziom, kim jestem, można dowiedzieć się, kim jestem, dzięki mojej muzyce” – powiedziała w jednym z wywiadów radiowych.