Vintage’owa Ania Rusowicz i funkująco-jazzowy Bibobit połączyli talenty pisząc utwór o nieudolnym sterowaniu poprzez chaos. Płynna metafora w postaci tytułowej “Kropli” jest symbolem uzależnienia, ale także pozornie nieszkodliwych sytuacji, które na pierwszy rzut oka nas nie dotyczą.

“To utwór o decyzjach i o tym, że w ich podejmowaniu trzeba być czujnym, bo niekiedy uginając się dla wygody lub z lenistwa, może się okazać, że popłynęliśmy (dosłownie) i przekroczyliśmy dawno granice godności i własnej wolności” – mówi o piosence współautor tekstu Daniel Moszczyński. Jednocześnie nie chodzi w niej tylko wizję z perspektywy jednostki. 

“Żyjemy w pamiętnych czasach, a piosenki takie jak nasza są rodzajem pamiętnika, w którym zostaną uwiecznione wydarzenia, które wpływają na nas wszystkich” – dodaje także autorka tekstu Ania Rusowicz.

“Myśląc o video do tej piosenki chcieliśmy przenieść się do surrealistycznego świata poprzez animację – w ten sposób interpretacja naszej “Kropli” może być bardziej osobista. Świetną robotę wykonał tutaj duet graficzny Joanna Wiernicka i Jędrzej Guzik – CUD Studio, z którymi współpracowaliśmy już wcześniej przy cyklu Bibobit/Osiecka” – dodaje Daniel Moszczyński.

Kołem zamachowym tej muzycznej produkcji jest pianista zespołu BIBOBIT Adam Lemańczyk. Utwór powstał w ramach inicjatywy Estrady Poznańskiej – Duety Estrady.