Ubiegły rok bardzo się starał zatrzymać rozwój muzyki, ale kreatywni artyści wciąż znajdują sposoby, by dotrzeć ze swoją pracą do słuchaczy. Miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wrócić do sal koncertowych i zobaczyć wykonawców, takich jak sudańsko-holenderska piosenkarka, autorka tekstów Gaidaa.

Swój debiut przygotowywała na przełom 2020/2021 r., wydając dobrze przyjętą EPkę „Overture”. Utwory takie jak „I Like Trouble”, „Stranger” „Ride My Way” i „Falling Higher” znalazły się na listach przebojów. Teraz Gaidaa powraca ze swoją nową piosenką, „Let Me”, którą zastanawia się nad swoją kulturową przynależnością.

To jest rodzaj pytania zadawanego przez kogoś, kto jest dogłębnie świadomy, że niektórzy mogą postrzegać ich jako osoby o innym statusie niż te, urodzone w kraju. Gaidaa jest dzieckiem matki psychiatry i taty muzyka, więc być może pytania, które zadaje i obserwacje, które czyni, są uwarunkowane medycznie. Z kolei otwarta, perkusyjna i akustyczna aranżacja oparta na basie, czerpiąca z afrykańskich rytmów i jazzu, czerpie inspirację z zawodu jej taty.