Rag’n’Bone Man i P!NK jakiś czas temu zapowiedzieli wspólny singiel „Anywhere Away From Here”, który znajdzie się na nadchodzącym albumie Brytyjczyka „Life By Misadventure”. Po zapowiedział czas przejść do czynów – utwór jest już dostępny. Przy tworzeniu utworu udzielali się Ben Jackson-Cook, Simon Alredem, Dan Priddy i Mark Crew. Utwór opowiada o uczuciu dyskomfortu w towarzystwie.

„Ten kawałek to szczere spojrzenie na chęć zniknięcia z niekomfortowych sytuacji. Opowiada o słabościach, które wszyscy mamy. To zaszczyt, że P!nk pojawiła się w tej piosence i ogromne się cieszę, że mogłem z nią współpracować.” – mówi o kawałku Rory

„Po raz pierwszy spotkałam Rag’n’Bone Mana podczas europejskiej trasy w 2017 roku, niedługo po tym jak usłyszałam „Human”. Od tego momentu zakochałam się w jego głosie. Gdy go poznałam od razu zauważyłam, że ma wspaniała duszę. Wiedziałam, że chcę z nim współpracować. Singiel „Anywhere Away From Here”  to dla nas idealna piosenka. Ogromnie się cieszę, że mogłam być jej częścią.” – mówi P!NK

Poprzedni singiel artysty „All You Ever Wanted” znalazł się na playlistach wielu stacji radiowych w całej Europie, w tym Radia Zet, RMF FM, Radia Eska, Antyradia, Eski Rock i Muzo.fm. Artysta pojawił się ostatnio w programach Comic Relief, Later…with Jools Holland oraz w Ant & Dec’s Saturday Night Takeaway.

Rag’n’Bone Man wybrał się do Nashville, żeby nagrać swój nowy album i wrócił do Wielkiej Brytanii tuż przed wybuchem pandemii. Mimo, że na tym projekcie usłyszymy sporo bluesa i soulu, artysta postanowił poszerzyć swoje brzmienie oraz warstwę liryczną ukazując tym samym jego emocjonalność w każdym wersie. Za większość produkcji na krążku odpowiada Mike Elizondo (Eminem, 50 Cent, Fiona Apple, Alanis Morissette).