Celeste otrzymała nominację do Oscara za utwór „Hear My Voice” z filmu „Proces siódemki z Chicago” w reżyserii nagrodzonego Oscarem Aarona Sorkina, a teraz prezentuje ekskluzywne wykonanie utworu z Abbey Road, które dostępne jest we wszystkich serwisach streamingowych.


Współautorem utworu jest kompozytor ścieżki dźwiękowej do filmu, Daniel Pemberton. W rozmowie z BBC Celeste wyjaśniła, że niewiele brakowało, a „Hear My Voice” w ogóle by nie powstało. 

Jak opowiadała Celeste w rozmowie z BBC, nad „Hear My Voice” pracowała w tajemnicy z Danielem Pembertonem. Aaron Sorkin chciał, by w napisach końcowych pojawił się utwór The Beatles, prawdopodobnie „Here Comes The Sun”. Jednak na etapie montażu reżyser stwierdził, że to rozwiązanie jest niekorzystne i zgłosił się do kompozytora o pomoc. Ten miał gotowy utwór w postaci „Hear My Voice” zaśpiewanego przez Celeste. Reszta jest historią.


„Hear My Voice” zostało wydane na debiutanckim albumie Celeste „Not Your Muse”. Artystka tak opowiada o krążku:

– „Not Your Muse” to siła, którą znalazłam, gdy byłam na skraju wyczerpania… Podczas tworzenia albumu pozwoliłam sobie na dotarcie do miejsca, w którym odnalazłam nowe zapasy energii, werwę, spełnienie. Jestem bardzo dumna z tego, co udało mi się osiągnąć na mojej debiutanckiej płycie i że jestem w takim położeniu, zwłaszcza po tak ciężkim roku. Czuję wdzięczność i ekscytację. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.