Brytyjskie trio London Grammar po zaprezentowaniu singla „How Does It Feel”, raczy nas klipem, który powstał do utworu. Grupa ogłosiła także, że album „Californian Soil” ukaże się 16 kwietnia. 

Współproducentem „How Does It Feel” jest nagrodzony BRIT Steve Mac, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami popu. O nowym singlu Hannah Reid opowiada:

Zawsze kochałam muzykę pop. Mam wiele ulubionych artystek i kompozytorek, które są młodsze ode mnie, ale mają na koncie wspaniałe popowe hity. „How Does It Feel” narodziło się z eksperymentu, a stało się jedną z moich ulubionych piosenek na płycie. Razem z naszą bardziej alternatywną odsłoną, ten kawałek pokazuje nadchodzący album London Grammar w nowym świetle, na czym zawsze mi zależało.

Wyczekiwany krążek „Californian Soil” ukaże się 16 kwietnia. Na album trafią poprzednie single „Baby It’s You” oraz „Lose Your Head”, za współprodukcję których odpowiedzialny jest George FitzGerald.


London Grammar tworzą Hannah Reid, Dan Rothman i Dot Major. W 2013 debiutowali albumem „If You Wait”, który ma już status podwójnej platyny w UK. W 2017 ukazał się drugi krążek zespołu, „Truth is A Beautiful Thing”, który w Wielkiej Brytanii dotarł do szczytu list sprzedaży. Do tej pory zespół sprzedał 3 miliony płyt oraz milion biletów na swoje koncerty, a liczba streamów katalogu przekroczyła miliard.

Grupa ma na koncie współpracę z takimi nazwiskami jak Paul Epworth, Flume czy Disclosure, jak również ze słynnym domem mody Dior. London Grammar otrzymało wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Ivor Novello Award oraz nominacje do BRIT. Od niedawna, w serialu „Normal People” – adaptacji bestsellerowej powieści o tym samym tytule – można usłyszeć ich utwór „Hey Now (Arty Remix)”.