“Tell” został napisany już w 2015 roku i jest melancholijną opowieścią, która stała się obowiązkowym punktem mojego repertuaru koncertowego. Zawsze odpoczywam kiedy go wykonuję.  Dodatkowo od czasu powstania, kompozycja pojawiła się m.in. w Japońskim dramacie “La Mano” czy Amerykańskim dokumencie “The Wounds We Cannot See”. – mówi Miro Kępiński o swoim nowym singlu.

Singiel oficjalną premierę miał 19 marca, na 10 dni przed Piano Day. Jest to zapowiedź nadchodzącego albumu “Primal Time”, który ukaże się dokładnie w święto pianina, czyli 29 marca.


Miro Kępiński – to producent, performer oraz  utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. hollywoodzki dramat ‘In This Gray Place’ z udziałem Phila LaMarra (‘Pulp Fiction’) – nagrodzony statuetką Adam Bratcher Music na Polish Film Festival Los Angeles oraz nominowany do Hollywood Music in Media Award obok Hildur Guðnadóttir (Joker) czy “Lord Finn” – nagroda Best Score na festiwalu filmowym w Jakarcie 2019. Za muzykę do “The Wounds We Cannot See” (film dokumentalny, USA) zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje – realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu, surowości oraz słowiańskiej melancholii wtopionej w klasyczne brzmienia. Miro grał także na znaczących festiwalach filmowych jak OFF CAMERA w Krakowie i Polish Film Festival w Los Angeles. W 2018 roku zagrał podczas 3 edycji Męskiego Grania. W tym roku został nominowany do nagrody FRYDERYK 2020 za album-ścieżkę dźwiękową do filmu „In This Gray Place” wydaną nakładem Kayax w październiku 2019.