Błoto zrodziło się u Grzegorza Skawińskiego, który wrocławskim muzykom udostępnił swoje studio nagraniowe Maska – tam nagrali oni swoje pierwsze utwory. Muzycy do dziś kontynuują współpracę, wydając kolejne albumy.

Po sukcesie debiutanckiej płyty „Erozje” nie opadł jeszcze kurz. Pandemia pokrzyżowała plany promocyjne, przez co zespół nie zdążył zaprezentować swojego materiału szerszej publiczności. Idąc za ciosem, znane z improwizacji w trudnych warunkach Błoto wydało – we współpracy Astigmatic Records z warszawskim klubem Jassmine – drugi w 2020 roku album pt. „Kwiatostan”.

Muzyka wrocławskiego kwartetu jest mocno osadzona na brutalnych hiphopowych fundamentach, odwołujących się luźno do brzmienia lat 90. To brudne, bezkompromisowe brzmienie, którego siła leży w instrumentach perkusyjnych i basie. Oddające klimat czasów, w których powstawała. Czasów niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych i politycznych.


Do wysłuchania i obejrzenia „Domówki z Dwójką” zapraszamy w sobotę, 20 marca o godz. 19:00 – transmisja na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.