„Blue” to kolejny po „On the other side” singiel zapowiadający album „Echo” – trzecie autorskie wydawnictwo kompozytora, producenta i skrzypka Tomasza Mreńcy. Oprawę wizualną utworu przygotował Marek Hajduk, twórca filmów i wideoklipów, wizualny badacz mikrokosmosu. Obraz do „Blue” został zrealizowany przy użyciu kamery filmowej i mikroskopu biologicznego.


„Blue” to wielowarstwowa ambientowa kompozycja, która jest drugim utworem z nadchodzącego albumu Tomasza Mreńcy. Po bardzo ciepło przyjętym utworze „On the other side”, w którym gościnnie ze swoim pianinem pojawiła się Hania Rani, Tomasz prezentuje w pełni autorską produkcję, będącą kwintesencją jego analogowego stylu.

Wraz z premierą singla wystartował dzisiaj również preorder winylowego wydawnictwa, który można już zamawiać na stronie sklepzmuzyka.pl.

Tłoczenie zostanie przygotowane na 180g białym winylu, a każda z osób, która zdecyduje się zakupić płytę do 17 maja otrzyma również imienną dedyckację od artysty. 

Tomasz Mreńca o nowym singlu:

„Blue” to abstrakcyjny utwór, więc każdy może go zinterpretować  i odbierać na swój sposób… Natomiast w mojej głowie kojarzy się on z przyjemnością, uniesieniem, kosmosem, z obserwowaniem powolnych zmian i finalnie – nomen omen – z kolorem niebieskim. W kompozycji pojawiają się pulsujące dźwięki skrzypiec, wyłaniające się z szumów starego rozstrojonego radia, przesterowane brzmienia syntezatorów oraz głosy przepuszczane przez efekty gitarowe. Słuchacz może mieć wrażenie, że jest to wieloosobowy chór. Natomiast jest to zarejestrowany i nakładany na siebie mój własny śpiew.

Tomasz Mreńca, to artysta tworzący elektroniczno-akustyczne kompozycje na pograniczu gatunków, balansując między ambientem, a muzyką eksperymentalną. Na swoim koncie posiada dwa solowe albumy – wydany w 2016 „Land” oraz „Peak” z 2018 roku. Oba zostały bardzo cierpło przyjęte i były chwalone m.in. przez Bartka Chacińskiego (Polityka), Marka Horodniczego (TVP Kultura), czy też Wojciecha Padjasa (RMF Classic). Ponadto Tomasz koncertuje z takimi artystami, jak Baasch, NOON oraz Daniel Spaleniak, a także realizuje się jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i innych nieszablonowych projektów.