Po ogromnym sukcesie piątego albumu studyjnego „Sunset In The Blue”Melody Gardot –  wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów – ogłasza wydanie wersji deluxe edition (Decca Records).

Premiera zaplanowana jest na 16 kwietna 2021 roku. 

Znakomita kolekcja muzyki na albumie powiększy się o 5 dodatkowych nagrań live, w tym między innymi o świetne nagranie „C’est Magnifique feat. António Zambujo (Live z Namouche Studios) nowe „Love Song” feat. Ibrahim Maalouf czy całkowicie nowa wersję utworu „From Paris With Love”.


13 oryginalnych kompozycji zawiera aranżacje w wykonaniu Vince’a Mendozy (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello). Album wyprodukowany został przez ten sam team producentów – zdobywców Grammy – odpowiedzialnych za platynowy album „My One And Only Thrill”: producent Larry Klein (JoniMitchell, Herie Hancock), legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Niezwykła determinacja, by tworzyć i wciąż się rozwijać, była zawsze widoczna w pracy Melody Gardot, ale nigdy tak bardzo jak podczas pracy nad „Sunset In The Blue”. Pomimo wielu przeciwności i trudności, udało się stworzyć album z udziałem wielu wspaniałych gości, co jest niewątpliwym wyczynem w obecnych trudnych czasach.

Zamknięta w swoim domu w Paryżu w maju 2020 roku Gardot trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy ogłosiła w mediach społecznościowych casting dla muzyków, którzy pozbawieni pracy w czasie pandemii mogli wziąć udział w niezwykłym projekcie. Z ich pomocą stworzyła wirtualną orkiestrę i nagrała singiel „From Paris With Love”. Ponowie w czerwcu znów zrobiło się o niej głośno, gdy nagrała pierwszą bezpieczną w czasach pandemii COVID-19 sesję nagraniową w historycznym Abbey Road Studios wspólnie z Royal Philharmonic Orchestra.