Jacob Collier został pierwszym brytyjskim artystą, który zdobył nagrodę Grammy za każdy z czterech swoich albumów. Zdobyta w niedzielę nagroda jest już piątą statuetką Grammy w dorobku Colliera.

Wielkie gratulacje dla Jacoba Colliera, który zdobył swoją piątą nagrodę Grammy w karierze. Jacob przeszedł również do historii jako pierwszy brytyjski artysta, który zdobył to prestiżowe wyróżnienei za każdy ze swoich czterech albumów („In My Room”, „Djesse  Vol. 1”,  „Vol. 2”  i  „Vol. 3”). Collier był siedmiokrotnie nominowanym do nagrody Grammy, a w tym roku zdobył nagrodę w kategorii Najlepsza aranżacja instrumentów i wokalu do piosenki „He Won’t Hold You” feat. Rapsody.    

Przyjmując nagrodę, Collier powiedział: 

– Dziękuję bardzo Rapsody za to, że jest częścią tej piosenki i dodaje jej poetyckiej natury. To niesamowicie ekscytujący czas dla mnie jako artysty. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę przyjąć tę nagrodę.

26-letni muzyk, kompozytor i producent otrzymał trzy nominacje za album „Djesse vol. 3” (Hajanga/ Decca / Interscope), w tym w kategoriach Album roku oraz Najlepsze wykonanie R&B za „All I Need (with Mahalia & Ty Dolla $ign)”. Jacob wystąpił także w roli wręczającego statuetki podczas gali w kategorii Najlepszy popowy album wokalny.

Od czasu ogłoszenia nominacji do Grammy w listopadzie, Collier wystąpił w wielu słynnych programach telewizyjnych, w tym „The Tonight Show”, „The Late Late Show” i „CBS This Morning: Saturday”. Był również współautorem i współwykonawcą popularnej piosenki, SZA „Good Days”. Tylko w tygodniu poprzedzającym ceremonię wręczenia Grammy pisały o nim takie media i magazyny jak: „New York Times Magazine” („19  Songs That Matter Right Now”), „Music Issue”, „The Wall Street Jurnal”, „Vulture”, „Billboard” czy „Esquire”.

W swoim domowym studio w Londynie Collier skomponował, wyprodukował, nagrał i zmiksował praktycznie każdy element albumu „Djesse vol. 3”. Na płycie pojawili się znakomici goście: Daniel Cezara, Jessie Reyez, Kiana Ledé, Kimbra, Mahalia, Rapsody, T-Pain, Tank & The Bangas, Tori Kelly i Ty Doll $ign.

Jacob Collier obecnie pracuje nad „Djesse vol. 4”, kulminacją jego czteropłytowej epopei dźwięków. Premiera wkrótce.