Autorka tekstów, kompozytorka, multi-instrumentalistka i wokalistka Valerie June prezentuje swój najnowszy album “The Moon and Stars”. To jej piąta płyta, na której konsekwentnie miesza folk, blues, gospel, soul i country. Szukajcie w dobrych sklepach muzycznych i na wszystkich platformach streamingowych. Album wydany za pośrednictwem Fantasy Records.


Urodzona w Tennessee artystka z Brooklynu, Valerie June, po czterech latach od wydania albumu “The Order Of Time” w 2017 roku powraca z nową muzyką. Premierowa suita składająca się z trzech utworów, wyprodukowanych przez Jacka Splasha (Kendrick Lamar, Alicia Keys, John Legend) i Valerie June, pokazuje ambitny krok naprzód tej artystki.

Album zaczyna się od mistycznej piosenki „Stay”, utrzymanej w stylistyce country-soul; poprzez rozmarzoną „Stay Meditation”, wzbogaconą partią fletu; aż po zamykającą suitę „You And I” — cudownie pokrzepiającą, taneczną piosenkę w charakterystycznym dla Valerie stylu, będącym fuzją R&B i afrykańskich rytmów.

Poprzednie dwie płyty Valerie June – “Pushin’ Against A Stone” z 2013 roku oraz “The Order Of Time” z 2017 roku – ugruntowały jej pozycję jako ważnego głosu w świecie muzyki roots, zyskując uznanie samego Boba Dylana i lądując na listach z najlepszymi albumami roku magazynów The New York Times, The New Yorker i wielu innych.