Slow Sunset czerpią inspiracje z muzyki soul, garażowego rocka, psychodelii i funku. Kwartet proponuje współczesny indie-rock & pop, łącząc soulowe partie wokalne z brzmieniami gitarowymi, syntezatorowymi przestrzeniami oraz energią drum’n’bassu, czy afrobeatu. Muzycy wprowadzają przy tym nierzadko charakter oldskchool’owego disco do swoich utworów.

Współpraca autorska wokalistki i autorki tekstów – Ani Bratek oraz basisty i klawiszowca – Macieja Nestora owocuje kompozycjami i aranżacjami, wzbogaconymi wrażliwością i kreatywnością gitarzysty Łukasza Szymańskiego i perkusisty Dominika Jaske  (również śpiewającego). Ważną postacią dla Slow Sunset jest współpracujący z zespołem gościnnie nietuzinkowy artysta Francis Tuan  – wokalista i gitarzysta. Jego twórczy wkład wnosi dodatkowy walor i kolor w brzmienie zespołu.

Slow Sunset zadebiutowali w październiku 2020 roku w ramach V Sessions, koncertu online zrealizowanego w przestrzeni kreatywnej Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu (przy wsparciu MKIDN oraz NCK). Historia współpracy Ani i Macieja sięga marca 2020.

Posłuchajcie nowego singla – “Ease and Flow”.


Istotą Slow Sunset jest radość grania energetycznych utworów, łączenia różnych kolorów brzmień i gatunków muzycznych. Zespół tworzą uznani i doświadczeni muzycy związani ze sceną jazzową, popową i rockową.

W styczniu 2021 roku kwartet rozpoczął prace nad nagraniami i produkcją debiutanckiej płyty pod okiem producenta i realizatora Vojto Monteura (m.in. EABS, Leszek Możdżer, Miloopa). W marcu 2021 przewidziana jest premiera singla zapowiadającego wydawnictwo. Płyta ukaże się na przełomie roku.