Bohaterem kolejnego odcinka w ramach koncertowego pasma „Jazz.PL” będzie Kamil Piotrowicz Sextet. Początek spotkania z muzyką jazzową już dzisiaj, tj. piątek 12 marca o godz. 18:00. Transmisja na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie internetowej, Facebooku programu, a także na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zespół powstał z inicjatywy pianisty i kompozytora Kamila Piotrowicza, którego muzyka oparta jest na oryginalnych kompozycjach autorskich. W jego skład wchodzą przedstawiciele młodego pokolenia polskich muzyków: Kuba Więcek – saksofon altowy, Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy
i barytonowy, Emil Miszk – trąbka, Andrzej Święs – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja i lider Kamil Piotrowicz – fortepian.

Muzycy do tej pory nagrali dwa albumy – Product Placement” w 2018 roku oraz dwa lata wcześniej Popular Music”, które zostały uznane wówczas za jedne z najlepszych albumów jazzowych. Występowali na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych, takich jak Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree czy Jazz Jantar. 

Premiera koncertu zespołu Kamil Piotrowicz Sextet już w piątek 12 marca o godzinie 18:00
w Programie 2 Polskiego Radia w audycji „Jazz.PL”, a także na stronie internetowej, Facebooku programu i na