„Californian Soil”, bo tak będzie zatytułowany trzeci krążek London Grammar, ukaże się 16 kwietnia 2021 roku, czyli tydzień później niż zapowiadano. Na osłodę, już teraz można posłuchać „How Does It Feel”, kolejnego singla z albumu.


Trzecia płyta London Grammar jest niezaprzeczalnie piękna. Zespół od ponad dekady zmienia obraz brytyjskiego popu. Spektakularny sukces był jednak okupiony ciemniejszymi stronami. Liderka grupy, Hannah Reid, doświadczyła z pierwszej ręki mizoginii w branży muzycznej. Dzięki wsparciu przyjaciół i kolegów z zespołu, Dana Rothmana i Do Tamjor, Hannah odnalazła siłę, by stać się liderem w nowej wersji London Grammar.

– Mizoginia jest niestety wrośnięta w nasze społeczeństwo, dlatego tak trudno się jej pozbyć. Jest też przerażająca. Chodzi o odrzucenie w sobie pierwiastka wrażliwości, kobiecość. Jednak każdy z nas to ma – mówi Hannah Reid i dodaje: – Nasza nowa płyta jest o odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem. Wyobrażasz sobie, że sukces będzie czymś niesamowitym. Potem oglądasz wszystko od środka i zadajesz sobie pytanie: dlaczego nie kontroluję tego? Dlaczego nie pozwalają mi mieć kontroli? Czy to w jakiś sposób łączy się z byciem kobietą? Jeśli tak, jak mogę to zrobić inaczej? 

Przed „How Does It Feel”, zespół udostępnił wcześniej utwory „Californian Soil” oraz „Baby It’s You”, które także trafią na nową płytę. „Baby It’s You” była pierwszym premierowym materiałem London Grammar od czasu wydania w 2017 „Truth Is A Beautiful Thing”. „Baby It’s You” wyprodukowane przez George’a FitzGeralda otrzymało niezwykle przychylne recenzje oraz pojawiło się na ponad 40 playlistach New Music Friday w Spotify na całym świecie. Utwór znajduje się obecnie na playliście A Radio 1 w Wielkiej Brytanii.