4 marca 2020, krótko po wspólnym koncercie w Szczecinie, wrocławski zespół EABS spotkał się ponownie z Pauliną Przybysz w warszawskim klubie Jassmine aby zarejestrować wyjątkową i przejmującą wersję utworu „Trying to Put the Blame on Me” o samotności człowieka we wszechświecie.

Utwór w oryginalnej wersji (sam EABS) pochodzi z niedawno wydanego albumu zespołu zatytułowanego „Discipline of Sun Ra”.

W październiku 2019 roku, po ponad 33 latach, światło dzienne ujrzał archiwalny zapis pierwszego lądowania Sun Ra Arkestra w Polsce. Z tej okazji EABS przygotował specjalny koncert związany z tym wydawnictwem. Chwilę później, podczas lockdownu spowodowanego pandemią, dogłębny namysł nad filozofią przybysza z Saturna zaważył o studyjnym nagraniu materiału i ostatecznym kształcie albumu „Discipline of Sun Ra”. Wtedy nastąpiły dość poważne zmiany w selekcji utworów i jeszcze ambitniejsze próby rekreacji jazzowych oryginałów, pchając niektóre kompozycje nie tylko w kierunku hip-hopu (w duchu inspiracji Gil Scott-Heronem czy Davidem Axelrodem), ale też takich gatunków jak juke czy house.