Jhené Aiko nagrała niezwykle pozytywny utwór na potrzeby nowej disneyowskiej produkcji „Raya and The Last Dragon„. Singiel „Lead the Way” i jego wideo jest pełne kolorów i fragmentów nadchodzącej animacji. Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował słynny kompozytor James Newton-Howard. „Lead the Way” można usłyszeć w napisach końcowych.

„Zawsze miałam małą fantazję bycia księżniczką Disneya. Kiedy tylko dostałam propozycję zaśpiewania utworu do tej produkcji poczułam się niezwykle podekscytowana. Spełniło się jedno z mich kolejnych marzeń” – powiedziała Aiko dla Apple Music.


Sześciokrotnie nominowana do Grammy Jhené Aiko (w tym trzy nominacje za świetnie przyjęty album „Chilombo”, między innymi w prestiżowej kategorii Album roku) może cieszyć się ponad 2 miliardami streamów swojego najnowszego krążka, odznaczeniem platynowym w Stanach oraz siedmioma złotymi i platynowymi singlami. Aiko znalazła się dwukrotnie na szczycie Billboard R&B Chart i zanotowała najlepszy debiut na zestawieniach Billboard R&B od czasu „Lemonade” Beyoncé. Obecnie artystka promuje singiel „B.S” ft. H.E.R. Pojawiła się także gościnnie w singla Big Seana, Ty Dolla $ign i Saweetie.

„Raya i ostatni smok” opowiada o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie.